Де отримувати інформацію про небезпечні фактори на роботі? Про це поінформували колектив ТОВ „Едвін” на Одещині
07 червня 2023Фахівці Південного міжрегіональбного управління Держпраці під час зустрічей з підприємцям регіону роз’яснюють необхідність створення здорових та безпечних умов праці для робітників.
Заступник начальника відділу з питань безпеки праці Південного міжрегіонального управління Держпраці Світлана Карманова та головний державний інспектор Олександр Баландюк провели тренінг з працівниками ТОВ „Едвін”, що займається торгівлею пальним, на тему «Покращення безпеки та здоров’я на малих і середніх підприємствах».
Під час тренінгу фахівці ПМУ Держпраці роз’яснили можливість отримувати інформацію про небезпечні фактори на роботі.
Спочатку сформулювали, що небезпечний фактор — це будь-що, здатне завдати шкоди (або ушкодження) здоров’ю людини. Здатність завдати шкоди є природною та незмінною ознакою небезпек. Небезпечні фактори присутні практично на кожному підприємстві та існують у багатьох формах.
Де можна отримувати інформацію про небезпечні фактори та орієнтуватися для запобігання їм?
Представники Держпраці поінформували:
—Інформацію про небезпечні фактори на роботі можна отримувати від постачальників, професійних об’єднань і організацій у сфері БЗР, наукових журналів, баз даних щодо токсичності та впливу на здоров’я, міжнародних джерел інформації.
Ще одним цінним джерелом інформації є документація про нещасні випадки та професійні захворювання, що мали місце раніше.
У багатьох країнах працівникам і (або) їхнім представникам повинні надаватися статистичні дані про нещасні випадки на роботі та професійні захворювання на рівні підприємства.
Як зазначено вище, фактори, небезпечні для здоров’я, зазвичай є менш очевидними, ніж фактори, що становлять загрозу для безпеки. З цієї причини необхідно посилити увагу для того, щоб виявити їх належним чином (це, наприклад, високі рівні шуму та контакт із небезпечними розчинниками в поліграфічній промисловості або з пестицидами в сільському господарстві). Слід також виявляти і оцінювати психосоціальні небезпечні фактори (наприклад, погані міжособистісні взаємини на роботі або професійний стрес).
Під час тренінгу посадовці роз’яснили слухачам поняття:
- СУБЗР – система управління безпекою та здоров’ям;
- обов’язки роботодавця із забезпечення безпеки та охорони здоров’я всіх працівників;
- оцінювання професійних ризиків, складання звіту зі результатами оцінювання факторів небезпеки, тощо.
За результатами проведеного тренінгу керівництву підприємства порекомендували впровадження СУБЗР на підприємстві та обрання представника працівників з безпеки та здоров’я на роботі.