Держпраці продовжує співпрацю з ОБСЄ щодо протидії торгівлі людьми
01 червня 2021Примусова праця і торгівля людьми є грубим порушенням прав людини та прав працівника та є антитезою гідної праці. Свобода від примусової праці – одне з основних трудових прав, яке інспектори праці заохочують та захищають.
Інспектори праці під час реалізації своїх повноважень постійно стикаються із випадками примусової праці та трудової експлуатації в Україні.
Крім того, в останні роки в Україні спостерігалась тенденція до збільшення українців, які їдуть працювати за кордон. Користуючись привабливістю роботи за кордоном, шахраї використовують сотні різних способів обману чесних людей: від рекомендацій оплатити консультацію, оформити документи або переслати їх роботодавцю, до потрапляння в трудове рабство.
З метою належної підготовки інспекторів праці з питань протидії торгівлі людьми у 2020 році за підтримки Координатора проєктів ОБСЄ в Україні розроблений курс дистанційного навчання.
У 2021 році у рамках проєкту «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми» за підтримки Координатора проєктів ОБСЄ в Україні триває проведення п’яти регіональних симуляційних вправ «Посилення взаємодії суб’єктів у сфері протидії торгівлі людьми». Головною метою симуляційної вправи є посилення спроможності учасників своєчасно виявляти та перенаправляти постраждалих від торгівлі людьми для надання усього спектру необхідної допомоги з використанням міжвідомчого підходу, заснованого на дотриманні прав людини. Крім того, вправа робить особливий наголос на взаємодію та співпрацю правоохоронних органів, працівників соціальної сфери, інспекторів праці та представників неурядових організацій. До участі у вправі залучені інспектори праці із 10 областей України та представники Держпраці.
Перший такий захід відбувся 25-27 травня 2021 року у місті Вінниця. Під час заходу розглянуті практичні ситуації, які виникають під час виявлення випадків торгівлі людьми з метою трудової експлуатації.
Вчергове звертаємося до всіх громадян, будьте уважними та обережними! Щоб не потрапити у ситуацію торгівлі людьми з метою трудової експлуатації завжди ретельно вивчайте будь-яку пропозицію працевлаштування, навіть якщо Ви довіряєте тому, хто її пропонує!
Якщо ви постраждали або вам стало відомо про скоєння такого злочину, зверніться за консультацією про можливості отримання допомоги на національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.
Рекомендації для громадян, які прийняли рішення працювати за кордоном, розміщені на сайті Держпраці за посиланням.