Експлуатація обладнання підвищеної небезпеки — про це розповіли працівникам одеського ТОВ «Промтоварний ринок»

05 квітня 2023

Фахівці відділу промислової безпеки Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці провели семінар-нараду та технічні консультації на робочих місцях для працівників ТОВ «Промтоварний ринок».

До заходу долучилися керівники структурних підрозділів, відповідальні особи за технічний стан обладнання, механізмів та безпечне виконання робіт з підвищеною небезпекою.

Головний державний інспектор Валентин Медюк поінформував учасників семінару-наради про основні вимоги «Закону України про охорону праці», а саме:

  • загальні положення;
  • гарантії прав на охорону праці;
  • організація охорони праці;
  • відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.

Головний державний інспектор Тетяна Скрипниченко  нагадала   присутнім вимоги «Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці», а саме:

  • організація навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві;
  • спеціальне навчання і перевірка знань з питань охорони праці;
  • організація проведення інструктажів з питань охорони праці.

Працівники Держпраці роз’яснили присутнім про основні вимоги Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого ПКМУ від 17.04.2019 року №337 та вимоги «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» (зі змінами), процедуру отримання  та продовження дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки.

Під час заходу виникало багато запитань. Фахівці управління інспекційної діяльності в Одеській області відповіли на всі з них та провели технічні консультації на робочих місцях щодо:

– безпеки під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою машин і механізмів;

– безпека під час експлуатації обладнання, що працює під тиском та ін.

Досвідчені фахівці Держпраці роз’яснили, що роботодавець, який має намір експлуатувати обладнання під тиском, повинен забезпечити утримання обладнання під тиском у справному стані та безпечну експлуатацію через організацію належного технічного обслуговування, технічного огляду, експертного обстеження у випадках, передбачених законодавством, та ремонту власними силами або через укладання договору з іншим суб’єктом господарювання на виконання зазначених робіт.

З цією метою роботодавець зобов’язаний:

– призначити наказом відповідального працівника за справний стан і безпечну експлуатацію обладнання під тиском, який пройшов навчання та перевірку знань з охорони праці у встановленому порядку;

– забезпечити працівників цими Правилами, інструкціями, що діють у межах підприємства;

– призначити в необхідній кількості обслуговуючий персонал, який пройшов навчання з охорони праці і має відповідну кваліфікацію щодо обслуговування обладнання під тиском, приладів безпеки, контрольно-вимірювальних приладів та ін.

Серйозну увагу звернули на періодичний технічний огляд та умови аварійної зупинки обладнання під тиском.

Працівникам підприємства роз’яснили правила охорони праці під час експлуатації навантажувачів та безпеку під час вантажно-розвантажувальних робіт. Нагадали типи навантажувачів та штабелеукладачів, на які поширюються правила охорони праці під час експлуатації навантажувачів.

Фахівці ПМУ Держпраці окремо наголосили на тому, що працівники, відповідальні за технічний стан і безпечне проведення робіт навантажувачами, обслуговуючий і ремонтний персонал перед призначенням мають проходити навчання і перевірку знань з питань охорони праці, а також мати групу з електробезпеки відповідно до вимог чинного законодавства.

Додатково фахівці Південного міжрегіонального управління повідомили про можливість оперативно отримувати консультації Держпраці з найактуальніших питань в рамках дії сервісу «Інтерактивний інспектор», а саме: зазначено про можливість отримувати відповіді на свої питання у зручний спосіб, зокрема, електронною поштою, на месенджер (Viber, WhatsApp, Telegram) або телефоном.

Більше інформації за посиланнями

https://dsp.gov.ua/trudovi-vidnosyny-pid-chas-voiennoho-stanu-v-ukraini-shcho-zminylosia/

https://pratsia.in.ua/