Як безпечно виконувати газонебезпечні роботи?
08 березня 2023Необхідно пам’ятати основні вимоги безпеки під час підготовки та проведенні газонебезпечних робіт:
- Кожна газонебезпечна робота виконується з оформленням наряд-допуску у 2-х примірниках з наміченими в ньому заходами щодо забезпечення безпеки праці і порядком провадження робіт або реєструється в журналі обліку газонебезпечних робіт, які часто повторюються та проводяться без оформлення наряд-допуску згідно з Переліком газонебезпечних робіт.
- Склад бригади: відповідальний керівник робіт із числа ІТП, виконавець робіт (бригадир), слюсарі-ремонтники, водій автомобіля, слюсар-ремонтник за сумісництвом.
- Усі члени бригади (ланки) повинні пройти цільовий інструктаж про заходи безпеки на робочому місці і перевірка на вміння користуватися засобами індивідуального захисту, знання безпечних прийомів роботи і надання першої долікарської допомого потерпілим та розписатися в наряді-допуску.
- Перед початком робіт у закритих просторах працівники повинні бути забезпечені необхідними засобами індивідуального захисту, інструментам, пристосуваннями і допоміжними матеріалами:
- спецодягом і спецвзуттям, які відповідають конкретним умовам роботи й забезпечують захисні властивості;
- захисні каски;
- два рятувальних пояси (один запасний) із страхувальними канатами, довжина яких повинна бути на два метри більше глибини закритого простору; акумуляторний ліхтар із джерелом живлення напругою не вище 12 В;
- шланговий протигаз марки ПШ-1або ПШ-2 з набором масок і шлангом, довжина якого повинна бути на два метри більше глибини закритого простору, а загальна довжина не більше 12 м;
- ручний вентилятор;
- газоаналізатор або лампа ЛБВК;
- переносні попереджуючі знаки безпеки; спеціальні пристосування для відкривання кришок люків і перевірки міцності скоб, призначених для спуска і підйому в закритий простір тощо.5. До виконання газонебезпечних робіт допускаються особи не молодші 18 років, які пройшли медичний огляд і не мають протипоказів до виконання даного виду робіт, навчені безпечних методів і прийомів цих робіт, застосуванні засобів індивідуального захисту, правилам і прийомам наданню 1-ої долікарської допомоги потерпілим і які пройшли перевірку знань у встановленому порядку.
6. На період проведення робіт відкриті люки повинні буди огороджені, вивішені попереджувальні знаки безпеки, а в нічний час освітлені.
7. Відповідальний за організацію проведення газонебезпечних робіт призначається із числа інженерно-технічних працівників, які пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці, знають порядок підготовки, правила проведення цих робіт та забезпечують послідовність і повноту виконання всіх заходів, передбачених в наряді-допуску або в інструкціях на робочому місці. Також, відповідальний:– перевіряє наявність і справність засобів індивідуального захисту, інструментів та пристроїв, проводять цільовий інструктаж, проводять опитування виконавців робіт, забезпечують контроль за станом повітряного середовища тощо;
– перед початком газонебезпечних робіт опитує кожного виконавця за про самопочуття;
– несе відповідальність за дотриманням виконавцями робіт вимог безпеки;8. На період проведення робіт відкриті люки повинні буди огороджені, а в нічний час освітлені.
9. Забороняти виконання газонебезпечних робіт при температурі повітря більшій 40 °С.
10. Проведення газонебезпечних робіт необхідно погоджувати зі службою охорони праці та з начальниками структурних підрозділів, технологічно пов’язаних з цими об’єктами.
11. Особа, відповідальна за проведення газонебезпечних робіт, повинна завчасно отримати наряд-допуск і спеціальний план виконання газонебезпечних робіт, у якому вказується послідовність проведення робіт; розташування працівників.