Як діяти коли право на отримання заробітної плати двічі у місяць у встановлені строки виплати порушено?

15 травня 2018

Частиною 1 ст. 24 Закону України «Про оплату праці», заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів – представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Своєчасність та обсяги виплати заробітної плати працівникам не можуть бути поставлені в залежність від здійснення інших платежів та їх черговості.

Державний контроль за додержанням законодавства про працю юридичними особами (включаючи їх структурні та відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами) та фізичними особами, які використовують найману працю здійснюється у формі проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань відповідно до п. 1, 2 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі – Порядок).

Відповідно до п. 5 Порядку інспекційні відвідування проводяться, зокрема, за зверненням працівника про порушення стосовно нього законодавства про працю.

Для вирішення питання проведення інспекційного відвідування щодо додержання строків виплати заробітної плати, працівнику(ам) підприємства, установи чи організації необхідно звернутися до управління Держпраці у Миколаївській області із відповідним зверненням, оформленим згідно з вимогами Закону України «Про звернення громадян».