Як не потрапити до трудового рабства? Про це розповіли переселенцям районів Одещини
24 березня 2023Управління інспекційної діяльності Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці продовжує проведення інформаційної роботи з питань трудової експлуатації ( трудового рабства).
Як не допустити найжахливіших наслідків потрапляння в ситуацію трудової експлуатації? Про це розповіли головні державні інспектори відділу з питань праці Людмила Мартус та Наталія Ляшук працівникам Муніципального гуманітарного центру Суворовського району Одеси, розташованого на території Одеського ліцею № 22 Одеської міської ради.
Головний державний інспектор відділу з питань праці Південного міжрегіонального управління Державної служби Олександр Гонтар взяв участь у інформаційному семінарі, який відбувся в приміщенні Березівської філії Одеського обласного центру зайнятості. У заході також взяли участь внутрішньо переміщені особи, представники центру зайнятості.
Представники ПМУ Держпраці проінформували присутніх про необхідність декларування праці та наслідки незадекларованої праці. Звернули увагу: якщо людина працевлаштована неофіційно, вона втрачає право на соціальні гарантії (оплачувану відпустку , страхові виплати у разі хвороби, безробіття та нещасного випадку, право на пенсію).
Працівник, який працює неофіційно, не матиме можливості захистити свої права у разі конфлікту з роботодавцем і відмови у оплаті праці чи інших виплат.
Під час зустрічей говорили про активні програми зі сприяння зайнятості населення, про послуги, які надає служба зайнятості внутрішньо переміщеним особам та роботодавцям за їх працевлаштування.
Особливу увагу інспектори приділили інформуванню внутрішньо переміщених осіб про примусову працю та різноманітні її схеми, що використовуються шахраями, заманюючи людей до «легкої» роботи.
Під час спілкування з внутрішньо переміщеними особами одночасно здійснювалась консультативна підтримка з питань законодавства про працю.
Інспектори Держпраці звернули увагу на права осіб з інвалідністю, наголосили на недопущенні дискримінації і мобінгу на робочих місцях та забезпеченні рівних прав і можливостей жінок та чоловіків у трудових відносинах.
Представники ПМУ Держпраці розповіли слухачам про доцільність запровадження програми психологічної підтримки на робочих місцях.
Додатково фахівці Південного міжрегіонального управління повідомили про можливість оперативно отримувати консультації Держпраці з найактуальніших питань в рамках дії сервісу «Інтерактивний інспектор», а саме: зазначено про можливість отримувати відповіді на свої питання у зручний спосіб, зокрема, електронною поштою, на месенджер (Viber, WhatsApp, Telegram) або телефоном.
Більше інформації за посиланнями
https://dsp.gov.ua/trudovi-vidnosyny-pid-chas-voiennoho-stanu-v-ukraini-shcho-zminylosia/
Прес-служба
Південного міжрегіонального управління
Державної служби України з питань праці