Як не потрапити у ситуацію «торгівлі людьми»? Про це розповіли вимушено переміщеним громадянам на Одещині
20 березня 2023Сьогодні дуже важливо інформувати про ризики потрапляння у «трудове рабство» людей, які вимушені були покинути свої домівки у зв’язку зі збройною агресією російської федерації в Україні, та шукати прихисток і роботу далеко від свого дому.
З метою виконання доручення Голови Державної служби з питань праці Ігоря Дегнери від 17.02.2023 № Д-31/1/2.1-23а інспектори праці Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Ольга Волкова, Лариса Крижановська, Володимир Кудрєв і Андрій Чистіков відвідали Муніципальний гуманітарний центр Київського району, який займається видачею гуманітарної допомоги вимушено переміщеним громадянам.
Головний державний інспектор Людмила Славич відвідала Чорноморський міський центр соціальних служб Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області, де отримують гуманітарну допомогу вимушено-переміщені особи, які перебувають на обліку у Чорноморський міській раді.
Разом з тим посадовець побесідувала з працівниками комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області», які проводять роботу з соціально-психологічної підтримки дорослих, молоді та дітей, які постраждали від збройної агресії російської федерації в Україні. Працівникам повідомили, що під час роботи з вимушено-переміщеними особами дуже важливо інформувати їх щодо потрапляння у ситуацію «торгівлі людьми».
Під час зустрічей посадовці повідомили слухачам, якщо хтось з них потрапив у ситуацію, коли:
-Вас позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши Ваші документи;
-пообіцяли добре оплачувану роботу (в Україні або за кордоном), але не заплатили обіцяної зарплати;
-примушували відробляти неіснуючі борги;
-не давали можливості за власним бажанням кинути роботу — Ви постраждалий від злочину «Торгівля людьми».
Наприкінці бесід представники ПМУ Держпраці надали слухачам роздаткові матеріали на тему „Як не потрапити у трудове рабство”.
Додатково фахівці Південного міжрегіонального управління повідомили про можливість оперативно отримувати консультації Держпраці з найактуальніших питань в рамках дії сервісу «Інтерактивний інспектор», а саме: зазначено про можливість отримувати відповіді на свої питання у зручний спосіб, зокрема, електронною поштою, на месенджер (Viber, WhatsApp, Telegram) або телефоном.
Фахівці Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці продовжують інформаційно-роз’яснювальну роботу з вимушено переміщеними особами Одещини.
Більше інформації за посиланнями
https://dsp.gov.ua/trudovi-vidnosyny-pid-chas-voiennoho-stanu-v-ukraini-shcho-zminylosia/
Прес-служба
Південного міжрегіонального управління
Державної служби України з питань праці