Координація органів виконавчої влади над розв’язанням питань щодо дотримання прав засуджених до позбавлення волі
24 грудня 2019У кризовому медіа-центрі м.Миколаєва опрацьовували проблеми у сфері реалізації трудових прав людей, які потрапили до місць позбавлення волі та після відбуття покарання.
Участь у заході взяли представники територіальних органів Держпраці, прокуратури, пробації, вторинної правової допомоги, міграційної служби, громадських організацій.
Ініціатор заходу – координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Миколаївській області.
Учасники обговорювали шляхи допомоги людям, які повернулися з місць позбавлення волі, в інтеграції до сучасного суспільства. Мова йшла про те, що після відбуття покарання особи стикаються з проблемою відсутності основного документа громадянина – паспорта. Це факт, у свою чергу, стає перешкодою для працевлаштування осіб та створює умови для рецидиву злочинності.
Під час заходу зазначалося, що засуджені до позбавлення волі мають право працювати. Праця здійснюється на добровільній основі на підставі договору цивільно-правового характеру або трудового договору, який укладається між засудженим та фізичною особою – підприємцем або юридичною особою, для яких засуджені здійснюють виконання робіт чи надання послуг. Праця засуджених до обмеження волі регулюється законодавством про працю, за винятком правил прийняття на роботу, звільнення з роботи, переведення на іншу роботу. Процес укладення трудового договору із засудженими до позбавлення волі не передбачає наявності паспорту. В якійсь мірі зазначений виняток відтерміновує питання документальної ідентифікації особи.
За результатами заходу прийнято рішення про проведення консультативних заходів з посадовими особами Управління Держпраці у Миколаївській області з метою координації питань щодо дотримання трудових прав засуджених осіб.