На Херсонщині проведено семінар для роботодавців, під час якого говорили про види трудових договорів, умови та особливості їх укладення.
03 квітня 2025З метою інформування роботодавців щодо легалізації найманої праці та детінізації заробітної плати, а також уникнення помилок кадровими службами в оформленні працівників на роботу в.о. начальника управління інспекційної діяльності у Херсонській області Леся Олішевко взяла участь у проведенні онлайн – семінару у режимі zoom – конференції для роботодавців Херсонщини на тему: «Трудові договори – їх види, умови укладення та особливості, які важливо враховувати під час оформлення працівників».
Леся Олішевко зазначила, що дотримання трудового законодавства в частині належного оформлення трудових відносин є важливим і для роботодавців, і для працівників. Воєнний стан не є індульгенцією для порушників законодавства. Як і у мірний час, роботодавцям забороняється застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових відносин, вчиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин. Незадекларована праця – це не тільки порушення закону, а й втрата прав і гарантій для працівників.
В той же час, знання сучасних видів трудових договорів є ключовим для кожного роботодавця, оскільки дозволяє правильно організувати робочий процес, уникати юридичних ризиків та створювати комфортні умови праці.
Під час семінару роз’яснено про види трудових договорів та їх правове значення, загальний порядок укладення трудового договору та поетапну процедуру оформлення працівника на роботу.
Приділено увагу на особливостях застосування гнучкого режиму робочого часу, дистанційну та надомну форми організації праці. Посадовиця пояснила, що спільного мають ці два види віддаленої роботи та чим саме вони відрізняються.
Крім того, учасникам надали додаткову інформацію про правове регулювання спрощеного режиму трудових відносин та трудового договору з нефіксованим робочим часом.
Захід пройшов у форматі відкритого діалогу. Учасники ставили запитання щодо особливостей оформлення працівників, нюансів випробувального терміну та звільнення. Фахівець Держпраці детально відповіла на всі запитання, роз’яснила практичні ситуації та надала рекомендації щодо уникнення типових помилок.