На Херсонщині проведено семінар з щодо змін трудового законодавства в частині надання відпусток в умовах воєнного стану

12 липня 2024

Головний державний інспектор Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Постриган Ганна відвідала дитячу бібліотеку імені Лесі України. У ході зустрічі інспектор підкреслила, що офіційно працевлаштовані працівники мають ряд соціальних гарантій від держави у вигляді щорічних оплачуваних відпусток.


Під час спілкування з працівниками фахівець зосередила увагу на правилах надання щорічних оплачуваних відпусток та відпустках без збереження заробітної плати, процедурі продовження та перенесення відпустки. Роз’яснила порядок оформлення відпусток, та звернула увагу, на деякі зміни, що відбулись з настанням введення воєнного стану та повинні бути враховані під час надання відпусток.
Зокрема проінформовано, що з 24.12.2023 згідно з вимогами статті 26 Закону України «Про відпустки», за сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 30 календарних днів на рік.


На час загрози поширення епідемії, пандемії, необхідності самоізоляції працівника у випадках, встановлених законодавством, та/або у разі виникнення загрози збройної агресії проти України, надзвичайної ситуації техногенного, природного чи іншого характеру роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, визначеного частиною першою цієї статті. Тривалість такої відпустки визначається угодою сторін.


Час перебування у відпустках, згаданих вище, не зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, передбаченого пунктом 4 частини першої статті 9 Закону України «Про відпустки».