На колегії управління Держпраці у Миколаївській області проаналізовано стан професійної захворюваності на території області та заходи щодо її профілактики
19 вересня 201719 вересня 2017 року на колегії управління Держпраці в Миколаївській області визначено дані аналізу стану професійної захворюваності на території Миколаївської області та заходи щодо її профілактики.
У розгляді питань порядку денного заходу окрім членів колегії участь прийняли позаштатний обласний профпатолог управління охорони здоров’я Миколаївської обласної державної адміністрації, начальник відділу профілактики виробничого травматизму — головний страховий експерт з охорони праці управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області, представники Миколаївського обласного протитуберкульозного диспансеру, Миколаївського обласного бюро судово-медичної експертизи, Казанківської центральної районної лікарні, Державного підприємства науково-виробничого комплексу газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект».
Зокрема, на початку колегії перший заступник начальника управління Держпраці у Миколаївській області Яна Скуратовська визначала тісний взаємозв’язок між вирішенням питань гігієни праці та покращенням стану здоров’я працездатного населення: «Стан здоров’я працездатного населення формується за рахунок багатьох факторів, у тому числі за рахунок характеру й умов праці. Наразі в Україні набувають розвитку інформаційні технології, з’явилося багато нових чинників, що шкодять здоров’ю: нові матеріали, види енергії, інформаційні навантаження на організм. Усі вони потребують глибоких фізіологічних, токсикологічних та гігієнічних досліджень.»
Фахівці відділу з питань гігієни праці управління Держпраці у Миколаївській області ознайомили присутніх з результати аналізу професійної захворюваності в Україні та на території Миколаївської області за минулий період та заходи щодо її профілактики.
За останні 5 років (2012-2016 рр.) по Миколаївській області зареєстровано 23 випадки хронічних професійних захворювань. В структурі профпатології на першому місці-захворювання від дії пильового фактору, а саме хронічний бронхіт (44%), на другому місці -захворювання від дії біологічного фактору – туберкульоз (39%). На третьому місці в структурі професійної захворюваності-захворювання від дії фізичних факторів (17%, у тому числі 13% – вібраційна хвороба, 4% — нейросенсорна приглухуватість).
Рівень професійної захворюваності у Миколаївській області за І півріччя 2017 значно збільшився, порівняно з минулорічним. Так, за абсолютними показниками у 2016 встановлено 3 випадки професійної захворюваності, а у 2017 лише на І півріччя – 8 випадків.
Попередження виникнення або зниження рівня професійної захворюваності на підприємствах, в установах і організаціях Миколаївщини можна досягти шляхом проведення профілактичних заходів. Особливу увагу слід приділити розробці та здійсненню профілактичних заходів у попереджені профзахварюваності на туберкульоз у медичних працівників, під час визначення категорій працюючих, що підлягають попереднім та періодичним медичним оглядам, слід передбачити врахування усіх можливих факторів виробничого середовища і трудового процесу, що впливають на працюючих.
На колегії було зазначено про необхідність створення єдиного інформаційного простору між посадовими особами управління Держпраці у Миколаївській області та роботодавцями спрямованого на забезпечення охорони життя й здоров’я працівників на підприємстві, а також про одну з головних проблем у попереджені профзахворювань – відсутність сучасної нормативної бази.
Підбиваючи підсумки заходу, члени колегії обговорили порядок взаємодії інспекторів праці, охорони праці та гігієни праці при здійснення державного нагляду, а також під час участі у спільних превентивних заходах.