На Миколаївщині говорили про покращення безпеки та здоров’я на роботі
26 липня 2024Головним державним Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Дмитром Іваськевичем, в рамках виконання Національного плану спільних заходів зменшення рівня виробничого травматизму на 2024 рік, проведено тренінг з працівниками ТЦ «Таврія В».
Під час заходу розглянути питання:
-попередження випадків травматизму;
-застосування «Ідентифікатора виробничих небезпек» для мінімізації та/або усунення професійних ризиків на робочому місці; .
-роботи на висоті;
-вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів.
Особливу увагу фахівець Держпраці приділив останньому питанню. Під час організації проведення вантажно-розвантажувальних робіт, порядок дій повинен бути таким:
1. Підготувати місце складування вантажу, перевірити наявність підкладок, відповідність стелажів вантажу, що підлягає складуванню, наявність вільних проходів до місця укладання.
2. Огородити небезпечну зону і виставити знаки, що позначають її.
3. Підігнати автомобіль на вантажно-розвантажувальний майданчик.
4. Провести підготовку до розвантаження в наступному порядку:
o водієві загальмувати автомобіль стоянковим гальмом, включити коробку передач на 1 або задню передачу і вийти з кабіни за межі небезпечної зони;
o оглянути кріплення вантажу і переконатися в його надійності, а також в безпечної організації стропування;
o відкинути борту.
5. Кранівнику виходячи з вимог проведення робіт встановити кран в робоче (похідне) становище. Одночасна установка (зняття) крана на виносні опори та робота стрілою — заборонена.
6. Вибрати такелажне оснащення і застропіть вантаж відповідно до характером і масою вантажу.
7. Після стропування вантажу закріпити на ньому відтягнення довжиною, що дозволяє стропальнику вийти за межі небезпечної зони, переконатися в повному звільненні вантажу від транспортних кріплень, зачепів, відсутності на ньому незакріплених предметів.
8. Після відходу стропальників за межі небезпечної зони, вантаж підняти на 200–300 мм і переконатися в надійності гальм крана і відсутність перекосів, зачепів вантажу.
9. Підняти вантаж на висоту, що перевищує перешкоду не менше ніж на 500 мм, і, утримуючи від розворотів відтягненнями, укласти на підготовлене місце.
10. Підготувати автомобіль до подальшого слідування.