На Миколаївщині поведено превентивний захід щодо належного виконання робіт

03 жовтня 2024

Фахівцями відділу з питань безпеки праці в одному з вищих навчальних закладів проведено тренінг з безпечного виконання робіт на висоті. Також під час заходу говорили про використання засобів індивідуального захисту.


Падіння з висоти часто призводить до втрати працездатності, тяжких проблем зі здоров’ям і навіть до травм, несумісних із життям. Саме тому важливо подбати про захист від падіння з висоти і засоби індивідуального захисту від падіння з висоти.


До основних причин падіння з висоти відносяться:
– низьке усвідомлення загрози;
– початок робіт на висоті без належного планування;
– недостатня інформація для працівників про ризики, включаючи ненадання їм належних інструкцій і відсутність навчання;
– недостатній нагляд за виконанням робіт на висоті;
– виконання робіт на висоті без засобів захисту від падіння;
– толерантність з боку керівництва до нехтування працівниками правилами безпеки.


Посадовці Держпраці звернули увагу на вимоги до приставних драбин, які використовуються для виконання робіт на висоті. Було зазначено, що драбини не можна використовувати для переміщення важких або громіздких предметів та складування матеріалів.


Приставну драбину не допускається притуляти до скла, віконних рам та інших нестійких конструкцій, використовувати для роботи на сходових маршах та похилих поверхнях. Не дозволяється використовувати металеві приставні драбини у діючих електророзподільних пунктах (електрощитових) та поблизу не знеструмлених проводів.


При використанні засобів індивідуального захисту (запобіжних поясів тощо) необхідно пам’ятати, що перш ніж прикріпитися до якоїсь опори, потрібно переконатися в її надійності, а також перевірити на міцність елементи верхолазного спорядження. Вони мають витримувати зусилля, аналогічні тим, що виникають при падінні.