На Миколаївщині продовжується широка інформаційно-роз’яснювальна діяльність фахівців Держпраці
26 січня 2024Фахівцем Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці в межах виконання Національного плану зменшення виробничого травматизму провів інформаційно-роз’яснювальну роботу та тематичний тренінг з імітацією реальних дій на робочому місці електромеханіка під час проведення щомісячного технічного обслуговування ліфта.
На заході розглянуто наступні питання:
1. Попередження випадків прихованого травматизму.
2. Надання першої долікарської допомоги у разі нещасного випадку на виробництві.
3. Застосування «Ідентифікатора виробничих небезпек» для мінімізації та/або усунення професійних ризиків на робочому місці. Б
4. езпека під час експлуатації ліфтів.
5. Безпека під час технічного обслуговування і ремонту ліфтів.
Життя та праця людини у сучасному світі невід’ємно пов’язані з об’єктами підвищеної небезпеки, з яких найбільш численними є підіймальні машини — пасажирські ліфти. Мешканці багатоповерхових будинків не уявляють сучасного життя без роботи ліфта, його надійної безпечної експлуатації.
Виведення з ладу ліфта — це завжди прикрість для жителів багатоповерхових будинків,особливо тих хто мешкає на верхніх поверхах.
Для того, щоб запобігти небезпечним ситуаціям для користувачів ліфтами у багатоповерхових будівлях в умовах воєнних (бойових) дій, роботодавці, власники, управителі житлових будинків і ОСББ мають вживати заходів безпеки.
Зокрема потрібно заборонити користуватися ліфтами під час повітряної тривоги та обстрілів. Також не можна користуватися ліфтами для евакуації людей під час пожежі або задимлення у будівлі. Виняток — спеціальні пожежні ліфти.
Внаслідок пожежі кабіна ліфта може раптово зупинитися між поверхами. Пасажир може задихнутися у замкнутому просторі ліфтової кабіни, отримати опіки або загинути під час пожежі.
За деякий час до початку комендантської години потрібно заборонити користуватися ліфтами. Під час комендантської години громадянам заборонено перебувати у визначений період доби на вулицях і в інших громадських місцях, крім осіб, що мають спеціальні перепустки, а також заборонений рух транспортних засобів. Отже у разі відсутності спеціальної перепустки бригада аварійної ліфтової служби не має права пересуватися вулицями міста.
Якщо у разі раптової зупинки ліфта з пасажирами неможливо визволити їх силами аварійної ліфтової служби, потрібно сповістити оперативно-рятувальну службу цивільного захисту ДСНС.
Користувачів ліфтів потрібно інформувати про можливі небезпеки. Інформацію щодо ризиків користування ліфтами під час повітряної тривоги та/або обстрілів, а також під час комендантської години найкраще розмістити біля посадкових площадок та у кабінах ліфтів.