На Миколаївщині проведено інформаційно-розяснювальну роботу щодо попередження випадків прихованого травматизму та гігієни праці
25 березня 2024Фахівцями Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці проведено інформаційно-розяснювальну роботу на АТ «Миколаївобленерго», в процесі якої розглянуто питання:
– попередження випадків прихованого травматизму
– гігієна праці на підприємстві
– надання першої долікарської допомоги у разі нещасного випадку на виробництві.
Основну увагу фахівці Держпраці приділили виробничому травматизму.
Виробничий травматизм — це явище, що характеризується сукупністю виробничих травм і нещасних випадків на виробництві.
Рівень травматизму у виробничій сфері тісно пов’язаний з технологічними процесами, обладнанням, а також організацією виробництва та ергономічною організацією робочого місця.
У процесі виробництва на організм людини діють як засоби, так і предмети праці, а отже — організаційні та технічні чинники. Трамуватися під час виконання трудових обов’язків працівник також може через порушення санітарно-гігієнічного режиму на виробництві або через чинники особистого характеру, які стосуються дотримання технологічної та трудової дисципліни.
Єдиної класифікації причин виробничого травматизму не існує. Однак можна виділити такі основні групи причин виробничого травматизму: технічні, організаційні, психофізіологічні та санітарно-гігієнічні.
Нещасні випадки також трапляються через техногенні, природні, екологічні та соціальні причини. Одною з частих причин нещасних випадків на виробництві у 2022 — 2023 роках стали воєнні дії на території України через збройну агресію російської федерації.
В рамках превентивних заходів було проведено 3 технічні консультації на робочих місцях.
Під час проведення превентивного заходу з посадовими особами та працівниками підприємства обговорено: аспекти здійснення виробничої діяльності в умовах військового стану. Розглянуто вимоги законодавчих актів в сфері охорони праці та промислової безпеки а також запропоновано шляхи ефективного функціонування системи управління охороною праці (СУОП), задля забезпечення покращення стану охорони праці, розробки відповідних програм поліпшення та удосконалення внутрішньої нормативно-правової бази, здійснення профілактичних заходів і впровадження стимулювання працівників за дотримання вимог Закону України «Про охорони праці» та інших підзаконних нормативно-правових актів.
Цілі що переслідуються заходом: забезпечення розвитку соціально-трудових відносин та зростання трудового потенціалу, зниження рівня виробничого травматизму; підвищення обізнаності роботодавців і працівників з безпеки та здоров’я на роботі; забезпечення роботодавців і працівників інформацією та роз’ясненнями щодо ефективних способів дотримання законодавства та запобігання можливим його порушенням у сфері безпеки праці.