На Миколаївщині проведено тренінг з імітацією реальних подій на робочому місці

26 липня 2023

На сучасному виробництві безпека є невід’ємною складовою успішної та ефективної роботи. Експлуатація обладнання автозаправних станцій, несе у собі можливі ризики, пов’язані з потенційними небезпеками, такими як вибухи, витоки, пошкодження та травми. Для забезпечення безпеки працівників та запобігання нещасних випадків необхідно мати відповідні знання та розуміння процедур, правил та запобіжних заходів, пов’язаних з цим видом обладнання.

Співробітниками Південного міжрегіонального управління Держпраці Василем Бєляєвим та Вікторією Науменко проведено тренінг з імітацією реальних дій на тему «Безпека та здоров’я на робочому місці під час експлуатації автозаправних станцій у ТОВ «Сенор ЛТД».

На тренінгу продемонстровано ефективні стратегії безпеки праці. Під час заходу фахівці Держпраці зосередили увагу присутніх на тому, що безпечна експлуатація об’єктів, споруд і обладнання автозаправних станцій забезпечується лише при умові виконанням вимог законодавства України з охорони праці, нормативно-правових актів з охорони праці (НПАОП), будівельних норм та правил протипожежної безпеки. При організації робіт з охорони праці у даних умовах слід враховувати небезпечні властивості нафтопродуктів: випаровуваність, токсичність, здатність електризуватися.
Фахівці зазначили, що роботодавець зобов’язаний за свої кошти організувати проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року, відповідно до ст. 169 Кодексу законів про працю України та ст. 17 Закону України «Про охорону праці». При цьому необхідно враховувати загальні обмеження на важкі роботи і роботи з шкідливими та небезпечними умовами праці, дії яких забороняють працю жінок і осіб молодше вісімнадцяти років, відповідно до Закону України «Про охорону праці».

Всі працівники, що приймаються на роботу на автозаправних станціях або переведені з одного об’єкта на інший, допускаються до самостійної роботи після проходження вступного інструктажу з охорони праці, навчання, стажування на робочому місці і подальшої перевірки отриманих знань комісією.

Роботодавець зобов’язаний забезпечити працівників засобами індивідуального захисту та інструкціями з охорони праці, затвердженими в установленому порядку. Останні розробляються як для окремих професій, так і на окремі види робіт, на основі типових інструкцій з охорони праці, експлуатаційної та ремонтної документації підприємств — виробників обладнання, конкретних технологічних процесів. Всім працівникам необхідно знати і виконувати діючі інструкції, правила охорони праці та пожежної безпеки в обсязі покладених на них обов’язків.