На Одещині проведено навчальний тренінг з працівниками закладу освіти
11 грудня 2023Тренінг з імітацією реальних дій на робочому місці під час монтажу навчальних лабораторних стендів із застосуванням переносних драбин провела фахівець Південного міжрегіонального управління Держпраці з працівниками кафедри електромеханічної інженерії вищого навчального закладу «Одеська політехніка».
Під час проведення заходу інспектор Держпраці нагадала працівникам закладу освіти вимоги безпеки під час експлуатації драбин або стрем’янок.
Для підняття вантажу на висоту не більше 1.3 м працівникам необхідно використовувати тільки справні і випробувані драбини. Використання драбин або стрем’янок, що не пройшли періодичні випробування, саморобного виробництва, а також підручних засобів, приладів, меблів – забороняється.
Перед експлуатацією драбини або стрем’янки необхідно провести візуальний огляд та перевірити:
– наявність обов’язкового маркування, інвентарний номер, дату проведення наступного випробування, належність до підрозділу;
– наявність видимої позначки висоти, рівної 1,3 м;
– відсутність деформації вузлів драбин, тріщин в металі, задирок, гострих країв, порушення кріплення щаблів до тятив тощо;
– наявність на нижніх кінцях «башмаків» з гуми або іншого не слизького матеріалу. У разі стирання «башмаків» їх необхідно замінити. Упори, якими закінчується тятива, повинні щільно закріплюватися і не мати люфту. На опорних частинах драбини, що встановлюється на землі, мають бути гострі металеві наконечники;
– наявність на стрем’янках пристосувань гаків, ланцюгів і ін., що запобігають самовільному розсуванню;
– надійність установки приставних драбин, щоб не виникало їх зсування або випадкового перевертання. Драбини повинні верхнім кінцем надійно спиратися на міцну опору. Стрем`янка забезпечується металевим шарніром у верхній частині та пристроєм, що запобігає ії самовільному розсуванню.
При виявленні будь-яких несправностей і пошкоджень експлуатація драбини або стрем’янки забороняється.
Не дозволяється залишати інструмент на драбині або стрем’янці. Роботи із застосуванням драбини виконують два працівники, один з яких перебуває знизу. Перебувати на щаблях драбини або стрем’янки дозволяється тільки одному працівнику.
Переносити ці пристрої потрібно обережно, щоб не травмувати інших працівників.
В процесі обслуговування та ремонту електроустановок застосування металевих драбин забороняється.
В нашому випадку роботи проводилися в навчальній лабораторії на навчальному стенді, не підключеному до електроживлення.
Представник Держпраці нагадала, що роботи, які виконуються на висоті понад 1,3 метри, відносяться до робіт підвищеної небезпеки та потребують отримання декларації.