На ТОВ «Комунтехбудсервіс» відбувся семінар з питань безпечного виконання робіт на висоті

16 жовтня 2019

Посадові особи Управління Держпраці у Миколаївській області провели семінар  для працівників  ТОВ «Комунтехбудсервіс» на тему «Загальні вимоги з охорони праці щодо виконання робіт на висоті».

Підприємство здійснює свою діяльність у м.Первомайськ. Працівники підприємства виконують роботи щодо будівництва, реконструкції, ремонту, утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, які надаються підприємством населенню.

Реалізація виробничих завдань, пов’язаних з виконанням робіт підвищеної небезпеки, зокрема робіт на висоті понад 1,3 метра, є складовою частиною повсякденної роботи працівників підприємства. Зважаючи на зазначений факт, головний державний інспектор Управління Сергій Чорний приділив питанню виконання робіт на висоті особливу увагу. У своїй промові він наголосив на важливості дотримання таких основних принципів запобігання небезпекам:

виключення небезпек, якщо це є можливим і реальним;

обмеження небезпек, яких уникнути неможливо;

усунення небезпек у їх першоджерелах, виключення або максимальне обмеження впливу небезпечних і шкідливих виробничих чинників;

забезпечення пріоритету колективних засобів захисту над індивідуальними;

врахування людського фактора, зокрема під час вибору засобів виробництва, технології, організації праці, устатковання робочих місць тощо.

«Працівники мають бути проінформовані та проінструктовані щодо дій, необхідних у разі виникнення ситуацій, пов’язаних з безпосередньою загрозою для їх життя і здоров’я, та про вжиті або такі, що мають бути вжитими, запобіжні та захисні заходи», – зазначив посадовець, акцентуючи увагу на вимогах організації робіт, які оформлюються нарядами-допуску.

Присутнім наголосили, що для виконання робіт на висоті необхідно вибирати такі засоби праці, які здатні максимально забезпечити безпеку працівників протягом тривалого часу. Розміри засобів праці повинні відповідати характеру виконуваних робіт, передбачуваним навантаженням і вимогам безпечного користування цими засобами. Вибір засобів доступу до робочих місць необхідно здійснювати з урахуванням частоти проведення робіт, їх тривалості та висоти розміщення робочих місць. Облаштування робочого місця і вибір засобів праці необхідно виконувати, виходячи з оцінки ризику, масштабів і тривалості робіт, а також вимог ергономіки.

Серед іншого у ході семінару, розглядалися питання щодо вимог безпеки під час користування драбинами. Зокрема зазначалося, що драбину, призначену для підіймання на робоче місце, слід встановлювати так, щоб її верхня частина виступала над поверхнею робочого місця на достатню відстань, якщо відсутні інші пристрої для надійного закріплення драбини. Під час користування драбинами, що складаються з кількох частин, або розсувними драбинами необхідно, щоб їх складові частини були нерухомо з’єднані між собою.

Сергій Чорний підкреслив, що питання охорони праці  потребують злагодженої взаємодії між всіма ланками структури підприємства. Лише комплексний підхід, направлений на зниження рівня виробничих ризиків, створить умови для збереження життя та здоров’я кожного члена колективу, забезпечить сталу діяльність підприємства.