Обласним закладам охорони здоров’я Миколаївщини визначено пріоритетні напрями роботи у досягненні дотримання трудових прав та гарантій працівників
30 жовтня 201930 жовтня 2019 року в Управління Держпраці у Миколаївській області відбувся черговий семінар щодо забезпечення дотримання законодавства про працю, охорони та гігієни праці.
Участь у заході взяли особи, відповідальні за стан охорони праці, в обласних медичних закладах, установах, некомерційних підприємствах.
Учасників семінару проінформували про діяльність Управління у напрямку встановлення доброчесних відносин між працівником та роботодавцем, дотримання сторонами трудової угоди своїх прав та обов’язків. Окремо запрошеним на семінар пояснили різницю понять сумісництва і суміщення, особливості нормування робочого часу та нарахування заробітної плати за виконану роботу.
Присутнім зауважили на високий рівень травматизму, який пов’язаний з протиправними діями третіх осіб. Оскільки медичний персонал знаходиться постійно в безпосередньому контакті з хворими, емоційний стан яких не завжди позитивний, саме лікар та медична сестра підпадають в зону дії агресії, негативних емоцій пацієнтів. Тож, під час проведення заходів з питань охорони праці рекомендовано акцентувати увагу медперсоналу на зазначений виробничий ризик та навчати як виходити з таких ситуацій неушкодженими.
Посадові особи Управління зупинили увагу присутніх на змінах, які відбулися у порядку проведення розслідувань нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, зауважили на важливості належного ставлення до проведення медичних оглядів власних співробітників та працівників підприємств, які проходять періодичний медичний огляд.
Опрацьовуючи питання щодо організації проведення атестації робочих місць за умовами праці, під час заходу акценти поставлено на виявлення факторів, які негативно впливають на здоров’я працівників та запровадження заходів, направлених на додержання правил і норм з техніки безпеки, вимог охорони праці щодо освітлення, вентиляції, температурного режиму, випромінювання, вібрації тощо. Особам, відповідальним за стан охорони праці в обласних закладах охорони здоров’я, пояснили, як визначити лабораторію для проведення певних гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу.
«Якщо хтось вважає, що на робочих місцях у лікарні відсутні шкідливі фактори виробничого середовища, то він помиляється. На певних робочих місцях медпрацівників має вплив спектр комбінованих шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища, трудового процесу. На сьогодні перед нами стоїть завдання активізувати процеси, направлені на поліпшення умов праці, зниження рівня дії виробничих ризиків на працівників закладів охорони здоров’я», – з коментаря начальника Управління Держпраці у Миколаївській області Юрія Козловського щодо актуальності проведення заходу.