Одещина. Як уникнути негативного впливу агрохімікатів на людину: на це звернули увагу працівників сільськогосподарського підприємства.
10 квітня 2025Результат врожаю зернових культур озимої групи залежить від удосконалення технологій та агрохімікатів, що забезпечують стабільну врожайність, якісний урожай, збереження родючості ґрунтів і зниження енергетичних витрат.
Щоб запобігти нещасним випадкам і професійним захворюванням, головний державний інспектор Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Євген Крикунов наголосив на дотриманні вимог охорони праці для керівника та працівників СВК «КОЛОС».
Керівник зобов’язаний ознайомити працівників, що працюють з пестицидами, з їх характеристиками, впливом на здоров’я, засобами профілактики, виробничою і особистою гігієною, а також провести інструктаж щодо першої допомоги при отруєнні пестицидами. Працівники мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту, такими як респіратори, захисні окуляри та спецодяг.
Усі роботи з пестицидами мають контролюватися відповідальною особою, яка повинна слідкувати за самопочуттям працюючих. У разі скарги працівника його необхідно звільнити від роботи, надати першу допомогу та викликати швидку допомогу.
У машинах, що застосовуються для роботи з пестицидами, всі з’єднання повинні мати ущільнювальні прокладки, і не допускається використання машин з недостатнім ущільненням.
Інспектор нагадав працівникам про важливість особистої безпеки, безпеки оточуючих і необхідність дотримуватись вимог Закону України «Про пестициди і агрохімікати» та «Правил охорони праці в сільськогосподарському виробництві», щоб уникнути негативного впливу агрохімікатів, бо всі норми та правила «пишуться кров’ю та набутими хворобами» тих, хто нехтував безпекою.
Керівникам і відповідальним особам було підкреслено, що необхідно запобігати прихованому травматизму.