Одещина. Про причини, наслідки та профілактику виробничого травматизму.
17 квітня 2025Профілактика виробничого травматизму, вивчення причин настання нещасних випадків на виробництві, забезпечення працівників засобами колективного та індивідуального захисту – ці та інші питання були розглянуто в ході проведення превентивного заходу, який провела головний державний інспектор відділу з питань безпеки праці управління інспекційної діяльності в Одеській області Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Світлана МАЛЯРЧУК в КУ «СМЕП» ОМР. Підприємство займається обслуговуванням світлофорних об’єктів.
Аналізуючи причини можливих нещасних випадків на виробництві, дуже прикро усвідомлювати, що більшості з них можна уникнути, якщо вчасно проводити профілактичну роботу. Необхідно зрозуміти, що профілактика ефективна тільки в тих випадках, коли вона проводиться системно із застосуванням нових напрацювань у цій сфері.
Роз’яснювальну роботу серед працівників слід проводити щодня з урахуванням особливостей кожного робочого місця. Чим раніше працівник усвідомить і розпізнає назрілу виробничу небезпеку – тим безпечнішими стануть умови його роботи, а це і є ключовим чинником профілактики виробничого травматизму.
Досвід виявлення та розпізнання працівниками небезпечних ситуацій – одна з найголовніших умов профілактики виробничого травматизму. Боротьбу з травматизмом слід починати з організаційних заходів. При постановці цілей і завдань кожного окремого виробництва слід звернути особливу увагу на можливість виникнення небезпечних ситуацій.
Тому, особливо актуальним стає якісне проведення адміністрацією підприємства контролю за станом охорони праці.