Основні вимоги безпеки під час жнивної кампанії добре знають працівники ФГ «Сочесло» на Одещині
04 серпня 2023Необхідно дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства — ці положення Закону України «Про охорону праці» постійно нагадують фахівці Південного міжрегіонального управління Держпраці під час зустрічей з підприємцями регіону.
Зараз тривають жнива. Як провести їх безпечно, без травм та аварій? З метою попередження виробничого травматизму під час жнивної кампанії 2023 року головний державний інспектор ПМУ Держпраці Роман Чорновол провів технічні консультації на робочих місцях в фермерському господарстві «Сочесло», під час яких роз’яснив основні вимоги безпеки під час збирання зернових, зернобобових та круп’яних культур відповідно до Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві НПАОП 01.0-1.02-18. Зокрема:
-під час роботи в полі та пересування дорогами на зернозбиральному комбайні дозволено перебувати лише комбайнеру та помічнику комбайнера;
-запасні ножі збиральних машин треба зберігати у дерев’яних чохлах у польовому стані;
-перебувати на сільськогосподарській техніці, а також на полі, де проводяться роботи, людям, які не беруть участі у виконанні технологічного процесу, заборонено;
-не дозволяється перебування працівників у кузові автомашини або тракторного причепа під час заповнення їх технологічним продуктом, а також під час транспортування продукту до місця складування;
-комбайни мають бути забезпечені дерев’яними лопатами для проштовхування злежаного зерна у бункерах до вивантажувального шнека;
-збиральні машини мають бути забезпечені дерев’яними підкладками для встановлення домкрата та башмаками під колеса;
-під час пересування вивантажувальні шнеки та інші робочі органи збиральних машин мають бути переведені в транспортне положення. Переміщення сільськогосподарської техніки дорогами здійснюється відповідно до вимог Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306 (далі – Правила дорожнього руху).
-відпочинок працівників у полі дозволено тільки в спеціально відведених місцях, які обладнуються добре помітними віхами вдень і освітленими ліхтарями в темний період доби. Не дозволено відпочивати під машинами, в кабіні машини під час роботи двигуна, серед поля, у копицях тощо.
Також фахівець Держпраці вчергове наголосив: щоб уникнути випадків виробничого травматизму, необхідно дотримуватися вимог інструкцій з охорони праці, своєчасно та якісно проводити інструктажі з питань охорони праці на робочих місцях працівників.
Крім цього, кожен працівник повинен знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту.