Робо-бджола інформує про правила експлуатації кисневих балонів
27 жовтня 2023У закладі охорони здоров’я під час роботи з кисневим обладнанням та під час облаштування приміщень для цієї роботи заборонено:
- Прокладати киснепроводи у підвалах, підпіллях, каналах будівель і споруд, всередині несучих конструкцій і перегородок приміщень, через сходові клітки та вентиляційні канали, технічні, побутові та господарські приміщення, не пов’язані з використанням кисню.
- Використовувати для подавання кисню гумові та пластмасові трубопроводи, а також трубопроводи, що мають нещільні місця у з’єднаннях.
- Використовувати не знежирені прокладки і деталі (у разі заміни вентилів або трубопровідної арматури).
- Подавати кисень у приміщення при несправній вентиляції.
- Використовувати для дихання та з лікувальною метою кисень, отриманий електролізом води, а також кисень, отриманий способом низькотемпературної ректифікації з подальшим стисканням компресором з поршневим ущільненням, виготовленим з фторопласту та інших матеріалів, не передбачених медичними нормами.
- Використовувати балон не за призначенням, очищати або фарбувати наповнений балон.
- Виконувати ремонтні роботи, викручувати вентиль, підтягувати різьбові з’єднання на наповненому балоні.
- Проводити роботи з кисневим балоном у промаслених рукавицях або забрудненими мастилом руками; перевозити балони в транспортних засобах за наявності в кузові залишків мастила або жиру; використовувати для укриття балонів брезент із залишками мастила.
- Проводити роботи, пов’язані з вогнем, палити та використовувати відкритий вогонь під час експлуатації та зберігання балонів.
- Експлуатувати балон з повністю виробленим газом (залишковий тиск в балоні для кисню має бути не менше 0,05 МПА).
- Підігрівати балон для підвищення тиску в ньому, а також розміщувати балони у місцях, освітлених прямими сонячними променями.
- Допускати контактування балонів з електропроводами та тепломережами, розміщувати їх у проходах, а також зберігати у виробничих приміщеннях у більшій кількості, ніж потрібно на зміну.
- Експлуатувати балони, які не пройшли опосвідчення у визначений термін.
- Розміщувати балони в місцях зберігання паливно-мастильних матеріалів або матеріалів на основі жирів, будь-якого іншого походження, а також в місцях, освітлених прямими сонячними променями.
- Перевищувати встановлені норми зберігання та заповнення балонів.
- Зберігати поряд з балонами у складських приміщеннях будь-які лікарські засоби чи вироби медичного призначення.
- Зберігати балони з пошкодженим корпусом (вм’ятинами, тріщинами, корозією тощо) та без встановлених запобіжних ковпаків (заглушок)