Покращення безпеки та здоров’я на роботі — про це розповіли працівникам ще одного учбового закладу на Одещині
14 червня 2023Питання безпеки, і питання здоров’я мають враховуватися на кожному підприємстві. Саме на цьому наголошують фахівці Південного міжрегіонального управління Держпраці під час семінарів на підприємствах, в організаціях, учбових закладах.
Головний державний інспектор ПМУ Держпраці Ольга Атрашкова провела тренінг «Покращення безпеки та здоров’я на роботі на малих і середніх підприємствах» з керівниками та працівниками структурних підрозділів Одеського національного технологічного університету.
Фахівець Держпраці роз’яснила, що безпека та здоров’я на роботі– система заходів і засобів щодо запобігання та зменшення впливу на працівників небезпечних і шкідливих професійних факторів та професійних ризиків, спрямованих на збереження здоров’я, життя і працездатності працівників, що вживаються на всіх етапах робочого процесу, у т. ч. на етапі планування та проєктування.
Посадовець пояснила поняття шкідливого та небезпечного факторів.
Шкідливим називають виробничий фактор, вплив якого на організм працюючого може призводити в певних умовах до захворювання або зниження рівня працездатності.
Небезпечний — це виробничий фактор, вплив якого на організм працюючого у відповідних умовах праці може призвести до травми, раптового, різкого погіршення стану здоров’я працівника або його смерті.
Згідно з державним стандартом шкідливі і небезпечні фактори по природі їх впливу поділяються на фізичні, хімічні, біологічні та психофізіологічні.
Інспектор наголосила: зрештою, від впливу подібних факторів на роботі у людей з’являється втома, знижуються працездатність та увага, а це вже може призвести до нещасного випадку.
Фактори небезпеки, що виникають на роботі, необхідно виявляти й оцінювати на всіх робочих місцях, незалежно від розміру підприємства і сфери діяльності.
Роботодавець зобов’язаний організувати відповідну систему заходів із питань безпеки та здоров’я на роботі для своїх працівників. Одним із завдань є виявлення, оцінювання та контроль небезпек, що виникають в процесі роботи, за допомогою систематичних відвідувань робочих місць, з’ясування умов праці та інших заходів.
Посадовець дала кваліфіковану відповідь на питання щодо поняття професійного ризику, рівня професійного ризику.
Вона наголосила, що, приймаючи рішення щодо прийнятності професійного ризику, важливо брати до уваги ґендер, вік і здоров’я, кваліфікацію та стаж роботи працівників, для яких проводиться відповідне оцінювання, і враховувати їхній вплив.
Представник ПМУ Держпраці підкреслила, що впровадження попереджувальних заходів відіграє велику роль в імовірності нещасних випадків. Кроки щодо виявлення професійних ризиків для вдосконалення безпеки та здоров’я у робочих зонах покращують безпеку на підприємстві та зменшують нещасні випадки.