Попередження нещасних випадків на підприємствах: на Одещині проведено ряд заходів

21 жовтня 2024

З метою забезпечення зниження рівня виробничого травматизму головний державний інспектор Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці провела технічні консультації в приватних охоронних компаніях, що працюють у сфері громадського порядку та безпеки.

Під час зустрічі присутніх поінформовано про ризики нещасних випадків в процесі трудової діяльності та наголошено на проведенні заходів для їх попередження.

Фахівець звернула увагу на основних вимогах Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337 (далі – Порядок), зі змінами.
Привернуто увагу до організації розслідування нещасних випадків. Так, потерпілий або працівник, який виявив нещасний випадок, чи інша особа – свідок нещасного випадку повинні вжити всіх можливих заходів, необхідних для надання допомоги потерпілому та негайно повідомити про нещасний випадок безпосередньому керівникові робіт, службі охорони праці або іншій уповноваженій особі на підприємстві.

Безпосередній керівник робіт чи інша уповноважена особа зобов’язані:
– терміново організувати надання першої домедичної допомоги потерпілому та забезпечити у разі потреби його направлення до закладу охорони здоров’я;
– негайно повідомити роботодавцеві про те, що сталося;
– зберегти до прибуття комісії з розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку, обстановку на робочому місці, машини, механізми, обладнання, устаткування у такому стані, в якому вони були на момент нещасного випадку, якщо це не загрожує життю та здоров’ю інших працівників і не призведе до більш тяжких наслідків або порушення виробничих процесів.

У разі отримання інформації про нещасний випадок або гостре професійне захворювання від безпосереднього керівника робіт, повідомлення від закладу охорони здоров’я, заяви потерпілого, членів його сім’ї чи уповноваженої ним особи тощо роботодавець зобов’язаний протягом однієї доби повідомити з використанням засобів зв’язку та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії повідомлення згідно з додатком 2 Порядку, підприємствам (установам, організаціям), зазначеним в абзацах четвертому – дев’ятому 8 пункту Порядку.

Розслідування (спеціальне розслідування) проводиться у разі виникнення нещасного випадку або гострого професійного захворювання, у тому числі про які своєчасно не повідомлено роботодавцю, чи внаслідок яких втрата працездатності потерпілого настала не одразу.

Крім того, інспектор повідомила про процедуру розслідування нещасних випадків у період дії правового режиму воєнного (надзвичайного) стану в Україні або окремих її місцевостях.