Попередження випадків прихованого травматизму — про це поінформували колектив ПП „Укрпалетсистем”
31 травня 2023Прихований нещасний випадок на виробництві —випадок, про який роботодавець, потерпілий або працівник, який його виявив, не повідомив у встановлений строк відповідним органам та установам, та розслідування якого не проведено комісією підприємства (установи, організації). В результаті людина, потерпіла від травмування, не одержить відповідного відшкодування, а стан безпеки на підприємстві залишиться таким же безвідповідальним.
Саме з цього розпочав розмову з працівниками приватного підприємства „Укрпалетсистем” головний державний інспектор Південного міжрегіонального управління Держпраці Костянтин Слабенко .
ПП „Укрпалетсистем” займається роздрібною торгівлею пальним.
На підприємстві не було нещасних випадків та професійних захворювань, проте фахівець ПМУ Держпраці вирішив провести семінар на тему «Попередження випадків прихованого травматизму” з профілактичною метою.
Представник Держпраці ознайомив присутніх на семінарі з положеннями „Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві”.
Він роз’яснив, що потерпілий або працівник, який виявив нещасний випадок, гостре професійне захворювання (отруєння), чи інша особа — свідок нещасного випадку повинні вжити всіх можливих заходів, необхідних для надання допомоги потерпілому та негайно повідомити про нещасний випадок безпосередньому керівникові робіт, службі охорони праці підприємства (установи, організації) або іншій уповноваженій особі підприємства (установи, організації).
Безпосередній керівник робіт чи інша уповноважена особа підприємства (установи, організації) зобов’язані:
-терміново організувати надання першої домедичної допомоги потерпілому та забезпечити у разі потреби його направлення до закладу охорони здоров’я;
-негайно повідомити роботодавцеві про те, що сталося;
-зберегти до прибуття комісії з розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння) обстановку на робочому місці, машини, механізми, обладнання, устатковання у такому стані, в якому вони були на момент нещасного випадку.
Представник Держпраці поінформував: якщо нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) підлягають спеціальному розслідуванню відповідно до пункту 10 цього Порядку, повідомлення про нещасний випадок додатково надсилається у відповідні органи.
Інспектор підкреслив: у разі приховування факту нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) посадова особа Держпраці або її територіального органу має право видавати обов’язковий до виконання припис за згідно з відповідним додатком щодо проведення розслідування, оформлення матеріалів розслідування відповідно до вимог цього Порядку.
Додатково фахівець Південного міжрегіонального управління повідомив про можливість оперативно отримувати консультації Держпраці з найактуальніших питань в рамках дії сервісу «Інтерактивний інспектор», електронною поштою, на месенджер (Viber, WhatsApp, Telegram) або телефоном.