Попередження випадків прихованого травматизму: з працівниками закладу позашкільної освіти на Одещині провели технічну консультацію

28 березня 2024

Попередження випадків прихованого травматизму: з працівниками закладу позашкільної освіти на Одещині провели технічну консультацію

Фахівці Південного міжрегіонального управління Держпраці постійно проводять технічні консультації на робочих місцях. Днями головний державний інспектор управління інспекційної діяльності в Одеській області Ольга Атрашкова провела технічну консультацію з працівниками закладу позашкільної освіти «Біла Акація» щодо попередження випадків прихованого травматизму.

Інспектор наголосила, що за останній рік кількість нещасних випадків на виробництві зросла. Якщо нещасний випадок приховується, не проводиться розслідування, у такому випадку створюється загроза його повторення. Тому у разі отримання інформації про нещасний випадок або гостре професійне захворювання (отруєння) від безпосереднього керівника робіт, повідомлення від закладу охорони здоров’я, заяви потерпілого, членів його сім’ї чи уповноваженої ним особи тощо роботодавець зобов’язаний протягом однієї доби повідомити відповідним організаціям, зазначеним у Постанові кабінету міністрів України, з використанням засобів зв’язку та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії повідомлення.

Строк давності для розслідування нещасних випадків або гострих професійних захворювань (отруєнь) на виробництві становить три роки з дня їх виникнення.

Факт перебування потерпілого у трудових відносинах з роботодавцем, якщо працівник фактично допущений до роботи без оформлення трудового договору (контракту), встановлюється посадовими особами Держпраці або її територіального органу чи у судовому порядку.

Інспектор пояснила, що розслідування нещасних випадків, які спричинили тяжкі наслідки, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого, може проводитися комісією підприємства (установи, організації) у разі надання територіальним органом Держпраці письмового доручення роботодавцю протягом наступного робочого дня після отримання повідомлення про нещасний випадок.

Віднесення нещасних випадків до таких, що спричинили тяжкі наслідки, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого, здійснюється на підставі висновку про ступінь тяжкості травми згідно з Класифікатором розподілу травм за ступенем тяжкості, затвердженим МОЗ.