Про безпечну експлуатацію генераторів поінформували працівників закладів торгівлі на Одещині
11 квітня 2024Головний державний інспектор Вікторія Михайлюк провела інформаційний захід щодо попередження випадків виробничого травматизму під час експлуатації електрогенераторів.
За відсутності світла на підприємствах, в організаціях та установах активно використовують генератори як джерела резервного електропостачання. Фахівець Держпраці звернула увагу на ризики і наслідки використання дизель-генераторів.
Інспектор повідомила, що генератор необхідно розміщувати ззовні будівлі (бажано під навісом) або в окремому технічному просторому приміщенні з працюючою вентиляцією і можливістю провітрювання.
Відстань від генератора до суміжних об’єктів (будівель, стін з вікнами, автомобілів тощо) має складати мінімум 6 метрів. Допускається встановлення електрогенератора біля суцільних негорючих стін (без вікон) на відстані не менше 1 метра.
Генератор необхідно встановлювати на рівному надійному майданчику.
Будь-яке пошкодження електричних провідників або обладнання слід усувати негайно.
Під’єднання повинен здійснювати кваліфікований електрик.
Під час підключення генератора необхідно дотримуватися відповідної інструкції з охорони праці, затвердженої наказом керівника відповідної установи.
Посадовець нагадала, що слід перевірити технічні характеристики, специфікацію і потужність цієї моделі генератора й перед підключенням одягнути сухий захисний одяг (гумові рукавички, взуття на гумовій підошві, бажано – засоби захисту органів зору та слуху).
Електричні елементи генератора слід заземлити.
Наголошено на недопущенні до роботи працівників, які не пройшли відповідне навчання з питань охорони праці.
Обговорено питання психосоціальної підтримки працівників на робочому місці. Психологічно здорові працівники – це ознака здорового робочого середовища. Коли навчання навичкам психологічного відновлення та управління стресом — один з основних напрямків діяльності установи, працівники відчувають, що їх цінують і підтримують, а це також впливає на підвищення рівня їхньої психологічної стійкості та продуктивності в умовах такої надзвичайної кризи, як війна. Це може врятувати життя, запобігти травмуванню на роботі, зберегти кадровий потенціал, підвищити мотивацію і продуктивність.
Окремо представник Держпраці повідомила, що щороку відзначається Всесвітній День охорони праці. На підприємствах розробляють та проводять заходи з нагоди Дня охорони праці, підтримуючи ініціативи Міжнародної організації праці.
Інспектор закликала колектив підприємства взяти активну участь у підготовці до Дня охорони праці.