Про безпеку робіт в діючих електроустановках говорили з працівниками АТ «Миколаївобленерго»

12 травня 2023

Питання безпеки під час експлуатації електроустановок, організація безпечного проведення робіт, виконання робіт за нарядами-допусками — ці питання розглянули під час наради на АТ «Миколаївобленерго», у якій взяв участь головний державний інспектор Південного міжрегіонального управління Держпраці Юрій Пензул.

На нараді були присутні представники керівництва підприємства, начальники підрозділів та інші співробітники.

З метою попередження нещасних випадків при виконанні робіт та експлуатації обладнання підвищеної небезпеки фахівець ПМУ Держпраці обговорив з працівниками підприємства безпеку робіт в діючих електроустановках напругою понад 1000 В, а саме:

Відповідно до НПАОП 40.1-1.21-98 «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів», роботи в електроустановках стосовно їх організації поділяються на такі, що виконуються: за нарядом-допуском, за розпорядженням та в порядку поточної експлуатації.

Працівник, який видає наряд, розпорядження, встановлює можливість безпечного виконання роботи. Він відповідає за достатність і правильність зазначених у наряді заходів безпеки, за якісний і кількісний склад бригади і призначення працівників, відповідальних за безпечне виконання робіт, а також за відповідність груп з електробезпеки працівників, які зазначені в наряді, роботі, що виконується.

Право видачі нарядів та розпоряджень надається адміністративно-технічним працівникам підприємства, які мають групу V в електроустановках понад 1000 В та групу IV — в електроустановках до 1000 В.

Розпорядження, так само як наряди, записується в журнал обліку робіт за нарядами і розпорядженнями особою, яка його віддала, або оперативним працівником.

Працівник, який віддав розпорядження, призначає керівника робіт (наглядача), членів бригади, визначає можливість безпечного проведення робіт і визначає необхідні для цього організаційні та технічні заходи, тощо.

Під час технічних консультацій розглянули питання:

-роботи на висоті;

-безпека під час аварійного відключення електроенергії;

-безпека під час експлуатації вантажно-підіймальних машин та механізмів;

-забезпечення та використання засобів індивідуального захисту;

-надання першої долікарської допомоги у разі нещасного випадку на виробництві.