Про наслідки приховування нещасного випадку розповіли працівникам МПП «Гілея» на Одещині

03 серпня 2023

Нерідко буває, що роботодавці приховують нещасні випадки, які трапились з працівниками під час виробничого процесу.

Це трапляється через необізнаність працівників із вимогами законодавства з охорони праці, допущення їх до роботи без оформлення трудового договору, невизнання самими постраждалими факту травмування на виробництві через страх втратити роботу, бажання уникнути відповідальності посадових осіб, які допустили виникнення нещасного випадку.

Представники Південного міжрегіонального управління Держпраці організують зустрічі з колективами підприємств регіону, де консультують з приводу недопущення прихованих нещасних випадків. Наголошують на тому, що, погоджуючись на пропозиції роботодавця надати неправдиві свідчення щодо своєї травми, працівник позбавляє себе соціального захисту.

Саме це пояснили головні державні інспектори Держпраці Владіслав Трофімов і Іван Єргієв працівникам малого приватного підприємства «Гілея».

Вони поінформували, що у разі прихованого нещасного випадку потерпілий може отримати разову грошову допомогу на лікування. Роботодавець може видати йому  незначну винагороду за нерозголошення обставин та причин травмування — і проблему, здається, вирішено.

Але коли через деякий час отримана травма дається взнаки, тоді потерпілий знову звертається по допомогу до роботодавця, але той вже на це може не звернути уваги.

У зв’язку з цим представники ПМУ Держпраці ознайомили присутніх з вимогами Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337 .

Інспектори роз’яснили, що, стосовно положень Порядку та Закону України «Про охорону праці», у разі стійкої втрати професійної працездатності потерпілому виплачується одноразова страхова виплата та надаються щомісячні страхові виплати. За наявності медичних показань травмована людина також отримує широкий спектр медико-соціальних послуг.

Тому, підкреслили посадовці, якщо працівник за проханням роботодавця  приховує нещасний випадок, він тим самим позбавляє себе соціальних гарантій.

Відповідно до Закону України «Про охорону праці»,  безпосередній керівник робіт чи інша уповноважена особа підприємства зобов’язані:

-терміново організувати надання першої домедичної допомоги потерпілому та забезпечити у разі потреби його направлення до закладу охорони здоров’я;

-негайно повідомити роботодавцеві про те, що сталося.