Про попередження прихованих нещасних випадків розповіли працівникам машинобудівного підприємства на Одещині

17 червня 2024


Головний державний інспектор Євгенія Матюхіна провела технічну консультацію на підприємстві НВО «АГРО-СІМО-МАШБУД». Працівникам роз’яснено необхідність попередження випадків прихованого травматизму – це відсутність своєчасного та належного інформування роботодавцем визначених нормативними документами відповідних установ та організацій, зазвичай через недбалість, недостатнє навчання працівників або зіткнення інтересів між керівництвом та працівниками.

Для недопущення випадків прихованого травматизму необхідно створити умови, за яких працівники не боятимуться повідомляти про травми та інші ризики, що пов’язані з роботою. Важливо забезпечити прозору систему звітності та реєстрації нещасних випадків, що сталися з працівниками.

Згідно вимог статті 22 Закону України «Про охорону праці», («Розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій»), роботодавець повинен організовувати розслідування та вести облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій відповідно до положення, що затверджується Кабінетом Міністрів України.