Про відповідність продукції технічним регламентам роз’яснили працівникам закладів торгівлі Одеси та Миколаєва

23 лютого 2023

Південне міжрегіональне управління Держпраці продовжує плідну роботу у сфері державного ринкового нагляду. Навіть попри воєнний стан у країні, посадові особи продовжують інформувати роботодавців та працівників щодо відповідності продукції технічним регламентам .

Днями фахівці ПМУ Держпраці відвідали в Одесі та Миколаєві розповсюджувачів продукції: засобів індивідуального захисту, електроінструментів, обладнання, що використовується ззовні приміщень.

Посадовці побували на ринках Одещини: «Будівельних матеріалів», «Добровольський; «Старокінний»; у мережевих крамницях Одеси та Миколаєва: «Прораб», Дніпро М,  Інструмент MAX,  «Крепіж», Дніпро М, «Проф інструмент»,  будівельно-господарська крамниця ФОП Найдун В.В.

Під час заходів інспектори звернули особливу увагу суб’єктів господарювання на безпечність продукції, яка підпадає під дію Технічного регламенту шумового випромінювання у навколишнє середовище від обладнання, що використовується ззовні приміщень, а саме: електричних генераторів. Обговорили, які ризики суспільним інтересам може нести відповідна продукція, якщо вона небезпечна.

Посадовці нагадали працівникам ринків та крамниць, що одним із головних підтверджень безпечності такої продукції є складання декларації про відповідність виробником або уповноваженим представником, відповідно до Додатку 2 даного регламенту. Знак відповідності повинен супроводжуватися позначкою гарантованого рівня звукової потужності відповідно до Додатку 4 та наноситися на кожну одиницю обладнання, вони повинні бути видимими, розбірливими та незмивними.

Суб’єктам господарювання акцентували увагу на тому, що суттєві вимоги  щодо безпеки та охорони здоров’я, які застосовуються для засобів індивідуального захисту, встановлені у Технічному регламенті засобів індивідуального захисту, додаток 2, обов’язкові.

Відповідно до пункту 24 Технічного регламенту безпеки машин, забороняється введення в обіг або експлуатація машин без декларації про відповідність   та знаку відповідності технічним регламентам. Інструкції до переносних та керованих вручну електроінструментів всіх типів повинні містити інформацію про вібрацію від таких інструментів.

Декларація про відповідність зберігається протягом 10 років, з моменту введення в обіг та надається органам ринкового нагляду за вимогою.

Посадові особи ПМУ Держпраці відповіли на питання та наголосили на тому, що, вдповідно до Постанови від 12 лютого 2020 р. № 75 «Про затвердження Порядку надання органами державного ринкового нагляду безоплатної консультаційної підтримки суб’єктам господарювання з питань здійснення державного ринкового нагляду», органами державного ринкового нагляду, відповідно до своєї компетенції, надаються роз’яснення після отримання письмового чи електронного звернення від суб’єкта господарювання.

Фахівці ПМУ Держпраці роздали учасникам зустрічей паперові буклети відповідних технічних регламентів.

Додатково фахівці Південного міжрегіонального управління повідомили про можливість оперативно отримувати консультації Держпраці з найактуальніших питань в рамках дії сервісу «Інтерактивний інспектор», а саме: зазначили про можливість отримувати відповіді на свої питання у зручний спосіб, зокрема, електронною поштою, на месенджер (Viber, WhatsApp, Telegram) або телефоном.

Більше інформації за посиланнями

https://dsp.gov.ua/trudovi-vidnosyny-pid-chas-voiennoho-stanu-v-ukraini-shcho-zminylosia/

https://pratsia.in.ua/

Прес-служба
Південного міжрегіонального управління
Державної служби України з питань праці