Про зміни у трудовому законодавстві дізналися працівники ще трьох організацій Одещини
06 лютого 2023Головний державний інспектор відділу з питань праці управління інспекційної діяльності в Одеській області Руслан Перебийносюк, з метою попередження порушення прав працівників під час дії воєнного стану, провів робочі зустрічі з працівниками Державного підприємства “Дослідне господарство ім. М.І. Кутузова інституту водних проблем і меліорації Національної Академії аграрних наук України”, з керівництвом Плахтіївської ОТГ з метою обговорення та організації спільної роботи між управлінням інспекційної діяльності в Одеській області МПУ Держпраці та Плахтіївською сільською радою в рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло!».
«Вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці», «Робота за кордоном, та що необхідно знати щоб не потрапити до пастки торгівців людьми», «Тіньова зайнятість та тіньова зарплата» — на ці теми представник ПМУ Держпраці провів семінар з вивільненими працівниками в Татарбунарському відділі Білгород-Дністровської філії Одеського обласного центру зайнятості.
Під час зустрічей обговорили питання щодо змін у трудовому законодавстві, ухвалених Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», зокрема, оплати праці за різними режимами роботи, переведення та зміни істотних умов праці, розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця або працівника, встановлення та облік робочого часу і часу відпочинку, тривалості відпусток, призупинення дії трудового договору, запровадження роботи за графіками змінності для окремої категорії працівників, тощо.
Щодо роботи за кордоном, що необхідно знати, щоб не потрапити до пастки торгівців людьми, представник ПМУ Держпраці розповів про основні правила поведінки за кордоном та куди можна звернутись за безкоштовною консультацією.
Також обговорили тему тіньової зайнятості та тіньової заробітної плати. Було доведено до присутніх, що працівники, які не мають належним чином оформлених трудових відносин, позбавляються права на гідні умови праці, захист своїх інтересів у сфері праці, гарантій у соціальному захисті. Незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників та примушення їх до роботи на умовах роботодавця.
Не обійшли увагою і нововведення: прийняття Верховною радою України закону про мобінг, який передбачає відповідальність за цькування і приниження на роботі.
Додатково фахівець Південного міжрегіонального управління повідомив про можливість оперативно отримувати консультації Держпраці з найактуальніших питань в рамках дії сервісу «Інтерактивний інспектор», а саме: зазначено про можливість отримувати відповіді на свої питання у зручний спосіб, зокрема, електронною поштою, на месенджер (Viber, WhatsApp, Telegram) або телефоном.
Заходи пройшли в атмосфері доброзичливості взаєморозуміння та впевненості подальшої плідної співпраці.
Більше інформації за посиланнями
https://dsp.gov.ua/trudovi-vidnosyny-pid-chas-voiennoho-stanu-v-ukraini-shcho-zminylosia/
Прес-служба
Південного міжрегіонального управління
Державної служби України
з питань праці