Профілактика прихованого виробничого травматизму: з колективом Савранського центру культури на Одещині проведено інформаційний захід
25 липня 2024Фахівець Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці провела інформаційний захід щодо попередження випадків виробничого травматизму.
Головний державний інспектор Вікторія Михайлюк ознайомила присутніх з вимогами Порядку розслідування нещасних випадків на виробництві. Звернула увагу на необхідності дотримання термінів повідомлення відповідних органів про виникнення нещасного випадку з працівником під час виконання ним трудових обов’язків. Окремо наголосила на недопущенні випадків приховування виробничого травматизму.
Інспектор зазначила, що під час виявлення нещасного випадку необхідно одразу ж надати допомогу потерпілому та негайно повідомити безпосередньому керівникові робіт.
Безпосередній керівник робіт чи інша уповноважена особа підприємства зобов’язані:
-терміново організувати надання першої домедичної допомоги потерпілому та забезпечити у разі потреби його направлення до закладу охорони здоров’я;
-негайно повідомити роботодавцеві про те, що сталося;
-зберегти до прибуття комісії з розслідування нещасного випадку обстановку на робочому місці, машини, механізми, обладнання, устаткування у такому стані, в якому вони були на момент нещасного випадку.
Інспектор повідомила, що приховання нещасного випадку та непроведення його розслідування створюють загрозу повторення травмування. У такому випадку роботодавець наражає своїх працівників на небезпеку на робочому місці, чим порушує їх конституційне право на належні, безпечні і здорові умови праці.