Профілактика випадків прихованого травматизму та психологічна підтримка працівникам: про це говорили з колективом ТОВ «Енерджі Трейд Груп» на Одещині
13 січня 2025«Попередження випадків прихованого травматизму» — такою була тема технічної консультації на робочому місці, яку провів головний державний інспектор Південного міжрегіонального управління Держпраці Олександр Баландюк з працівниками підприємства ТОВ «Енерджі Трейд Груп».
Учасникам консультації роз’яснили основні вимоги «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337, а саме щодо першочергових дій під час отримання інформації про настання нещасного випадку на ділянці, що відноситься до сфери їх відповідальності.
Потерпілий або працівник, який виявив нещасний випадок, або інша особа — свідок нещасного випадку — повинні вжити всіх можливих заходів, необхідних для надання допомоги потерпілому, та негайно повідомити про нещасний випадок безпосередньому керівникові робіт, службі охорони праці підприємства або іншій уповноваженій особі підприємства.
Безпосередній керівник робіт чи інша уповноважена особа підприємства зобов’язані: терміново організувати надання першої домедичної допомоги потерпілому та забезпечити у разі потреби його направлення до закладу охорони здоров’я; негайно повідомити роботодавцеві про те, що сталося; зберегти до прибуття комісії з розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку обстановку на робочому місці, машини, механізми, обладнання, устаткування у такому стані, в якому вони були на момент нещасного випадку, якщо це не загрожує життю та здоров’ю інших працівників і не призведе до більш тяжких наслідків або порушення виробничих процесів.
Якщо нещасний випадок приховується, не проводиться розслідування, у такому випадку створюється загроза його повторення.
Погоджуючись на приховування нещасного випадку, потерпілий не лише стає співучасником злочину, але ще і лишає себе можливості отримання оплати витрат на проведення професійної реабілітації, оплати соціальних послуг, а також страхових виплат.
Під час заходу обговорили впровадження психологічної підтримки на робочих місцях.
Інспектор розповів слухачам, що психосоціальна допомога дає змогу управляти ризиками для психічного здоров’я та підтримувати співробітників, які цього потребують. Навчання співробітників навичкам психосоціальної допомоги підтримує їх ментальне здоров’я та працює на користь підприємства.