Проведено семінар на тему «Створення гідних умов праці» з ТОВ «Блек Сі Шиппінг Сервіс ЛТД»
09 червня 2023Головним державним інспектором відділу з питань праці управління інспекційної діяльності в Одеській області Волковою Ольгою Сергіївною, проведено семінар з адміністрацією та працівниками ТОВ «Блек Сі Шиппінг Сервіс ЛТД» (далі – Товариство) спрямований на консультування представників підприємства щодо норм Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», працевлаштування тимчасово переміщених осіб, недискримінація у зв’язку з ВІЛ, недопущення насильства і домагань та мобінгу.
Фахівцем Міжрегіонального управління наголошено, що обов’язок роботодавців забезпечити гідні умови праці своїм працівникам, у першу чергу, у інтересах самих роботодавців. Офіційно працевлаштовані працівники мотивовані, вони рідше змінюють роботу, більш ініціативні, ніж незадекларовані працівники. До того ж, роботодавець створюючи нові робочі місця, можете отримати державну підтримку. При цьому, відповідаючи на питання представників бізнесу, інспектори праці наголошують, що усі положення Кодексу законів про працю України, інших чинних законів, які не суперечать прийнятому Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» і не призупиняють свою дію, продовжують бути чинними.
Під час семінару, інспектор праці розповіла, що наявні в суспільстві та на робочому місці зокрема, дискримінація та стигма у зв’язку з ВІЛ, порушують права та гідність людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ), і позбавляють їх та людей, які не знають ще свій ВІЛ-статус, ефективного доступу до послуг з профілактики, тестування та лікування ВІЛ-інфекції. Дискримінаційна практика у зв’язку з ВІЛ в сфері праці з боку роботодавців, співробітників, клієнтів може посилювати труднощі з пошуком або збереженням роботи. В результаті ЛЖВ часто опиняються в неформальній економіці. Дискримінація у сфері праці у зв’язку з ВІЛ може проявлятися у відмові в укладанні або подовженні трудового договору, направленні на обов’язкове тестування на ВІЛ під час працевлаштування або переведенні на іншу роботу, запровадженні обов’язкового тестування на ВІЛ під час проходження первинного чи періодичних медичних оглядів. Тестування на ВІЛ має бути добровільним і проводитися відповідно до вказівок, наведених у Рекомендації МОП щодо ВІЛ та СНІДу 2010 року (№200).
Також, було обговорено, що роботодавець повинен правильно організувати працю працівників, створювати умови для зростання продуктивності праці, забезпечувати трудову і виробничу дисципліну, неухильно додержувати законодавства про працю і правил охорони праці, здійснювати заходи щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню), уважно ставитися до потреб і запитів працівників, поліпшувати умови їх праці та побуту.