Прихований нещасний випадок шкодить потерпілому: про це говорили з працівниками ТОВ «ЮВІКС» в Одесі

01 червня 2023

Якщо про нещасний випадок, який трапився на підприємстві, не повідомлено у встановлений строк відповідним органам та установам, він вважається прихованим. І це в першу чергу відображається на потерпілому: людина не зможе одержати відшкодування за травмування, а також шкодить репутації підприємства, де не турбуються про здоров’я працівників.

Саме про це йшла мова під час технічної консультації з посадовцями  ТОВ «ЮВІКС» на тему «Попередження випадків прихованого травматизму», яку провів головний державний інспектор Південного міжрегіонального управління Держпраці Євген Аношкін.

 Обговорили  «Порядок розслідування  та обліку  нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві».

Підприємству роз’яснили організацію розслідування  нещасних випадків  або гострих професійних захворювань, у тому числі, порядок повідомлення про нещасний випадок  посадовими особами  підприємства відповідним  установам і організаціям.

Інспектор повідомив, що безпосередній керівник робіт чи інша уповноважена особа підприємства (установи, організації) зобов’язані:

-терміново організувати надання першої домедичної допомоги потерпілому та забезпечити у разі потреби його направлення до закладу охорони здоров’я;

-негайно повідомити роботодавцеві про те, що сталося;

-зберегти до прибуття комісії з розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння) обстановку на робочому місці, в якому вони були на момент нещасного випадку.

Представник Держпраці зазначив, що в разі приховування факту нещасного випадку фахівець Держпраці або її територіального органу має право видавати, згідно «Порядку розслідування  та обліку  нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», обов’язковий до виконання припис  щодо проведення розслідування, оформлення матеріалів розслідування.

Додатково фахівець Південного міжрегіонального управління повідомив про можливість оперативно отримувати консультації Держпраці з найактуальніших питань в рамках дії сервісу «Інтерактивний інспектор», електронною поштою, на месенджер (Viber, WhatsApp, Telegram) або телефоном.