Приховувати нещасні випадки неприпустимо — на цьому наголосили під час бесіди з працівниками ТОВ «Чорноморська іграшка»

14 липня 2023

Приховання нещасного випадку є порушенням чинного законодавства України та має відповідні наслідки. Дані злочині дії можуть призвести до втрати відшкодування, що передбачено для потерпілого та ряду інших негативних наслідків. Тому під час зустрічей та бесід з працівниками підприємств регіону обговорено важливість не приховувати можливі нещасні випадки.
Головний державний інспектор Євген Аношкін відвідав ТОВ «Чорноморська іграшка» та обговорив з працівниками підприємства вимоги до розслідування та попередження нещасних випадків під час експлуатації обладнання підвищеної небезпеки.
Під час зустрічі інспектор ознайомив присутніх з поняттям „прихований нещасний випадок”. Він повідомив, що, відповідно до «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №337 від 17.04.2019 (далі – Порядку), цей термін вживається в такому значенні: прихований нещасний випадок на виробництві — нещасний випадок, про який роботодавець, потерпілий або працівник, який його виявив, не повідомив у встановлений цим Порядком строк відповідним органам та установам, та/або нещасний випадок, розслідування якого не проведено комісією підприємства (установи, організації).
Фахівець Держпраці нагадав учасникам бесіди, що, відповідно до п. 6 Порядку, заклад охорони здоров’я зобов’язаний невідкладно передати з використанням засобів зв’язку та протягом доби на паперовому носії екстрене повідомлення про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) на виробництві територіальному органові Держпраці за місцем виникнення нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння).
Інспектор роз’яснив, що, згідно до п. 9 Порядку, розслідування проводиться у разі виникнення нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), у тому числі, про які своєчасно не повідомлено роботодавцю, чи внаслідок яких втрата працездатності потерпілого настала не одразу.
Термін давності для розслідування нещасних випадків та/або гострих професійних захворювань (отруєнь) на виробництві становить три роки з дня їх виникнення.
У разі встановлення факту нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) рішенням суду розслідування проводиться незалежно від дати їх виникнення.
Фахівець Південного міжрегіонального управління Держпраці закликав слухачів не приховувати нещасні випадки, адже це обмежує права потерпілих і негативно впливає на репутацію підприємства.