Питання недопущення дискримінації та вчинення мобінгу працівників обговорили з медиками на Одещині

21 лютого 2025

Головний державний інспектор відділу з питань праці Південного Міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Олена Мялова провела робочу зустріч з керівництвом та медичними працівниками КНП «Кілійський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Кілійської міської ради Одеської області.

Під час заходу обговорено питання недопущення дискримінації у сфері праці та вчинення мобінгу (цькування) та дискримінації працівників, зокрема, обмеження трудових прав осіб з інвалідністю, та необхідності забезпечення психосоціальної підтримки на робочому місці.

Працівники, які вчиняють мобінг, несуть дисциплінарну та адміністративну відповідальність. Доведення мобінгу (цькування) в суді є підставою для розірвання трудового договору з працівником, який здійснював мобінг (цькування), з ініціативи роботодавця. Таке звільнення є заходом притягнення до дисциплінарної відповідальності. передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від 1700 до 3400 гривень або громадські роботи від 30 до 40 годин.

Наголошено, що статтею 158 КЗпП України роботодавець зобов’язаний вживати заходів для забезпечення безпеки та захисту фізичного та психічного здоров’я працівників, здійснювати профілактику ризиків та напруги на робочому місці, проводити інформаційні, навчальні та організаційні заходи щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню).

Одночасно повідомлено, що у разі необхідності кожен роботодавець чи працівник може звернутись у зручний спосіб до Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці та отримати необхідну інформаційну підтримку у сфері організації трудових відносин.

Це може бути особисте звернення, в тому числі телефоном, електронне звернення або заявка, залишена у спеціальній формі на інформаційному порталі http://pratsia.in.ua.