Психологічна підтримка та прихований травматизм — це роз’яснили працівникам приватного підприємства на Одещині
13 січня 2025З метою забезпечення зниження рівня виробничого травматизму головний державний інспектор Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Павло Нефьодов провів інформаційне відвідування на робочих місцях з працівниками ПП «Побутгаз».
Разом з підприємцями інспектор розглянув тему прихованого нещасного випадку. Посадовець пояснив, що прихованим нещасним випадком на виробництві вважається той, про який роботодавець, потерпілий або працівник, який його виявив, не повідомив у встановлений строк відповідним органам та установам, та/або нещасний випадок, розслідування якого не проведено.
Фахівець Держпраці проконсультував працівників з питань запобігання нещасним випадкам на виробництві, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337 «Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві та попередження випадків прихованого травматизму» та порекомендував дотримуватись вимог законодавства з охорони праці задля мінімізації випадків травматизму.
Під час заходу обговорили впровадження психологічної підтримки на робочих місцях для формування психологічно безпечного середовища на підприємстві.
Стрес, психологічні травми й інші проблеми, з якими стикаються люди, не лише погіршують якість їхнього життя, але і знижують продуктивність праці, підвищують ризики нещасних випадків на роботі.
Інспектор розповів слухачам, що психосоціальна допомога дає змогу управляти ризиками для психічного здоров’я та підтримувати співробітників, які цього потребують. Навчання співробітників навичкам психосоціальної допомоги може принести користь підприємствам в усіх галузях. Це підвищує рівень інформованості співробітників щодо підтримки ментального здоров’я, надає можливість перенаправити людину для отримання фахової допомоги.
Посадовець поінформував, що положення щодо психосоціальної допомоги на роботі можуть бути включені до колективних договорів та угод. З організаційної точки зору психосоціальна допомога може бути складовою загальної програми психосоціальної підтримки на робочому місці.
Посадовець відповів на задані питання.