Реагування на звернення громадян: про відновлення трудових прав працівників та застосування заходів впливу до порушників
06 серпня 2020Невиплата роботодавцем належних сум при звільненні. З такою проблемою звернулася до Управління Держпраці у Миколаївській області мешканка Миколаєва.
Для з’ясування фактів зазначених у зверненні на підприємстві, де раніше працювала жінка, було проведено інспекційне відвідування. Захід контролю проведено в порядку черговості надходження звернень громадян за погодженням Держпраці.
Під час інспекційного відвідування встановлено, що в порушення ч. 1 ст. 116 КЗпП України при звільнені працівника виплати всіх сум, що належать йому від підприємства не проводилося в день звільнення.
Так, згідно з наказом жінку було звільнено за згодою сторін з займаної посади 17 березня 2020. Згідно з табелем обліку робочого часу за березень 2020 року в день звільнення вона працювала на робочому місці. З наказом про звільнення її ознайомлено в день останній робочий день під підпис. Між тим, вимоги чинного законодавства щодо розірвання трудового договору роботодавцем були виконані не повністю – нараховані кошти, що належать при звільненні, не виплачені. Навіть на час проведення інспекційного відвідування, 31 липня 2020, виплати сум, що належать працівнику, не здійснено.
З метою усунення виявлених під час інспекційного відвідування порушень, директору Підприємства внесено припис та надано строк для усунення виявлених порушень. Крім того відносно керівника Підприємства складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 41 КУпАП, який направлено до суду для ухвалення відповідного рішення.
Додатково: статтею 117 КЗпП України передбачено, що в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в ст. 116 КЗпП України, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.