Що означає поняття «психологічна безпека» на робочому місці?
09 вересня 2024Організаційне середовище працівника є частиною його життєвого середовища, а отже організації як соціальні інститути суспільства мають виступати суб’єктами психологічної безпеки кожного з них. Психологічна безпека суб’єкта професійної діяльності є необхідною умовою успішного виконання ним своїх робочих обов’язків, розвитку потенціалу як працівника і збереження психічного здоров’я.
Здоров’я людини — це не тільки відсутність хвороб, а й певний рівень фізичної тренованості та психічного благополуччя. У праці важливу роль відіграють властивості й особливості психіки і свідомості. Характер трудової діяльності людини визначається не тільки фізичним навантаженням, а й величиною нервового та емоційного напруження, ритмом і темпом роботи, її монотонності, об’єму сприймання і перероблення інформації.
Люди, які почуваються психологічно безпечними на робочому місці та не сприймають професійне середовище як загрозу, мають можливість розвивати та застосовувати свої таланти та здібності задля блага організації і успіху справи. Відсутність загроз психологічній безпеці стимулює командну роботу, відкрите обговорення інноваційних ідей та проектів, зміцнює бажання працівників залишатись у своїй організації, знижує конфліктність, плинність персоналу та ймовірність професійного вигорання.
Фактор психологічної безпеки має величезну вагу в збереженні психологічної стійкості як окремого працівника, так і команди загалом. Адже якщо ти вільно можеш розділити свій страх із кимось, то цей страх зменшується. Драйвером у важкі часи стає меседж «Ми разом, а якщо ми разом – ми сила». На робочому місці саме лідери транслюють це повідомлення й мають усі можливості для того, щоб створити культуру психологічної безпеки.
🔊 Більше інформації про психосоціальну підтримку на робочому місці: https://www.pratsia.in.ua/ilo/psykhosotsialna-pidtrymka-na-roboti.html