Суб’єкти пробації мають такі ж конституційні права на працю, як і усі громадяни України. Про це говорили в Центрі пробації м. Ізмаїл
13 червня 2023Під цим гаслом проведено інформаційний-роз’яснювальний захід за участю начальника відділу Ізмаїльського районного відділу №3 філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області Наталії Буценко, провідного інспектора відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності в Одеській області Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Ігоря Сорокіна та спеціалізованого кар’єрного радника Ренійського відділу Ізмаїльської філії Одеського обласного центру зайнятості Катерини Попової.
Начальником відділу «Центр пробації» Наталією Буценко було наголошено, що найефективнішим захистом і попередженням вчинення нових правопорушень громадян є їхня легальна зайнятість та матеріальна стабільність. Саме працевлаштування та подальша трудова діяльність є найважливішою умовою успішної реабілітації осіб, які перебувають на обліку відділу пробації.
Кар’єрний радник Центру зайнятості Катерина Попова надала інформацію про порядок реєстрації та призначення допомоги по безробіттю та підбору підходящої роботи. Вона зазначила, що спектр послуг служби зайнятості – дуже широкий та направлений на кінцеву адресну мету – працевлаштування кожної особи, яка хоче працювати, але активність самої особи – головне у процесі працевлаштування; також було зазначено, що за сприяння державної служби зайнятості існує можливість професійного навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації та отримання професійно-консультаційної допомоги щодо вибору чи зміни професії, а також одноразового отримання ваучера для підтримання конкуренто спроможності на ринку праці.
Посадовець Південного міжрегіонального управління Ігор Сорокін повідомив присутніх, що легалізація трудових відносин і заробітної плати, ліквідація прихованої зайнятості – є одним з ключових напрямків роботи усіх державних органів. Офіційне працевлаштування – це не лише вимога законодавства. Це – гарантія прав найманого працівника на стабільну роботу, заробіток, своєчасну відпустку та соціальні виплати. Легальна трудова діяльність – це основа соціальної захищеності працівника.
Якщо працівник не уклав трудового договору, а лише усно домовився з роботодавцем, то в разі порушення його прав на оплату праці та інші трудові гарантії важко буде довести свої права навіть у судовому порядку.
Сьогодні кожен працівник сам мусить вирішувати, що є найголовнішим – жити одним днем, чи мати впевненість у завтрашньому дні та отримувати певні соціальні гарантії.