Сучасні методи командної роботи: у Миколаєві відбувся тренінг для інспекторів праці Запорізької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей

23 березня 2018

Четвертий з п’яти запланованих міжобласних тренінгів для інспекторів праці відбувся 21 березня 2018 року у м.Миколаєві. Захід об’єднав посадових осіб територіальних органів Держпраці та органів місцевого самоврядування Запорізької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей наділених повноваженнями інспекторів праці.

Доповідачі заходу, посадові особи Державної служби України з питань праці, Олена Коновалова і Володимир Гончарук координували інспекторів праці щодо поетапної процедури організації та проведення інспекційних відвідувань, зокрема підготовки до проведення інспекційних відвідувань, документального фіксування результатів, притягнення до відповідальності порушників трудових прав та гарантій працівників.

У своєму зверненні до присутніх Олена Коновалова наголосила, що порушенні  конституційні права працівника мають бути беззаперечно відновлені відповідно до вимог чинного законодавства. Водночас, накладання штрафних санкцій не є пріоритетом у роботі. Робота інспекторів праці повинна насамперед бути направлена на досягнення дотримання та відновлення трудових прав працівників через застосування дієвих превентивних заходів.

Учасники тренінгу, розглядаючи ситуаційні приклади, демонстрували командний дух у вирішенні актуальних питань спрямованих на виявлення незадекларованої зайнятості. На розгляд підіймались питання щодо можливості корегування режиму роботи інспекторів праці до режиму роботу об’єкту відвідування, оптимізації процесу відвідування, реагування на перешкоджання здійснення інспекційним відвідуванням.

Під час заходу зазначалось про тісний зв’язок між інспекторами праці Держпраці та органами місцевого самоврядування. Так, перед здійсненням державного нагляду за додержанням законодавства про працю територіальним орган Держпраці рекомендовано запровадити планові навчальні заходи для інспекторів праці. Програми навчання яких сприятимуть надбанню та розвитку навичок у здійсненні контролю за додержанням законодавства про працю уповноважених посадових осіб органів місцевого самоврядування.

Серед ефектів від тренінгу можна відзначити – підвищення знань інспекторів праці з питань пов’язаних з відновленням порушених прав працівників,  правової кваліфікації порушення законодавства про працю, а також формування конструктивного діалогу під час візиту на об’єкт відвідування.