Турбота про ментальне здоров’я: на Одещині проведено інформаційну роботу
11 жовтня 2024Про методи психосоціальної підтримки працівників на робочому місці говорив інспектор Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці під час технічної консультації з працівниками колективної фірми «ТЕМП-ЛЮКС» ЛТД.
Фахівець розповів, що в Україні діє всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», яка спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвиток культури піклування про ментальне здоров’я.
Стрес та знервованість стали буденністю для майже 80% українців. Необов’язково заохочувати кожного звертатися до фахівця. Але підтримати людину, відновити її власні ресурси справлятися з проблемами, а ще краще — запобігти їм, є гідною метою для державної політики у сфері ментального здоровʼя.
За даними експертів, більшість людей зможуть самостійно впоратися з пережитим, але лише тоді, коли турбота про ментальне здоров’я стане щоденною звичкою. Маємо пам’ятати: піклуємося про себе – маємо сили піклуватися про близьких.
Під час технічної консультації обговорили тему попередження випадків прихованого травматизму. Інспектор пояснив, що прихованим нещасним випадком на виробництві вважається той, про який роботодавець, потерпілий або працівник, який його виявив, не повідомив у встановлений строк відповідним органам та установам, або нещасний випадок, розслідування якого не проведено.
Погоджуючись на приховування нещасного випадку, потерпілий не лише стає співучасником злочину, але ще і лишає себе можливості отримання оплати витрат на проведення професійної реабілітації, оплати соціальних послуг, а також страхових виплат.
Посадовець нагадав, заходи щодо попередження травм та захворювань, ведення ретельного обліку травматизму та залучення працівників до процесу безпеки праці можуть допомогти уникнути багатьох проблем для підприємств в майбутньому.