У Миколаєві відбувся комплексний семінар для закладів освіти області щодо реалізації фундаментального права на працю та додержання трудових прав працівників
05 грудня 201904 грудня 2019 року в Управління Держпраці у Миколаївській області в рамках заходів до Всеукраїнського тижня права відбувся комплексний семінар для представників закладів освіти Миколаївської області з питань реалізації прав працівника на здорові та нешкідливі умови праці, дотримання трудових та соціальних гарантій найманої особи.
Звертаючись до присутніх, Яна Скуратовська, перший заступник начальника Управління Держпраці у Миколаївській області, розповіла про гарантії, визначені у Конституції України щодо прав працівника на охорону життя та здоров’я під час трудової діяльності та непохитні принципи, на яких базується державна політика в галузі праці. Вона також визначила важливість налаштування діалогу між суб’єктами господарювання сфери освіти та Управлінням щодо удосконалення системи охорони праці.
Під час заходу представникам освіти зауважили на необхідності оновлення інструкцій з охорони праці та інших документів з охорони праці у зв’язку зі змінами, які відбулися в нормативно-правових актах з питань охорони праці. Людмила Артеменко, головний державний інспектор Управління, висловила необхідність дотримуватися графіку проведення чергової перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб закладів освіти та закликала представника Департаменту освіти та науки Миколаївської ОДА до централізованої координації дій у цьому напрямку.
Належна експлуатація системи опалення. Саме зазначене за словами заступника начальника відділу нагляду на будівництві та на об’єктах підвищеної небезпеки Управління Василя Бєляєва є важливою цеглиною у процесі створення безпечних та комфортних умов для здійснення освітньої діяльності. У своїй промові він звернув увагу на вимоги щодо безпечної експлуатації газових котлів та наслідки до яких можуть привести їх порушення.
Присутні, також, дізналися про підстави проведення інспекційних відвідувань щодо додержання законодавства про працю. На прохання представників освіти Олена Пшенична, інспектор праці Управління, надала роз’яснення щодо реалізації права на відпустки, а саме: відпустки у зв’язку з навчанням, відпустки без збереження заробітної плати, додаткової відпустки жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю.
Визначивши вимоги щодо організації медичних оглядів працівників, Леся Бугас головний державний інспектор Управління, зауважила, що обов’язок роботодавця та інших посадових осіб закладу освіти забезпечити конфіденційність медичної й особистої інформації про ВІЛ-інфікованих працівників, що має надзвичайно важливе значення для запобігання стигмі й дискримінації у колективі.
Чимало уваги присутні приділили питанням проведення атестації робочих місць за умовами праці. Інспектор праці Управління Еліна Борейко наголосила, що зазначений захід передбачено проводити не для того, щоб надавати пільги та компенсації працівникам. Головною метою проведення атестації робочих місць за умовами праці є визначення виробничих ризиків, розробка заходів щодо їх усунення або мінімізації їх дії.
Начальник відділу з питань експертизи праці Управління Людмила Радченко розповіла про порушення, які зустрічаються у матеріалах атестації робочих місць за умовами праці підприємств. У процесі обговорення вона звернула увагу на додаткові відпустки за особливий характер праці, надання яких не передбачає проведення атестації робочих місць. При цьому, окремо зауважено на тривалість надання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці.
Посадові особи Управління залишили контактні номери телефонів, щоб представники освіти у разі потреби могли звернутися для отримання консультацій.