У Первомайську обговорювали безпеку системи газопостачання житлових будинків
13 листопада 2019У Первомайській дільниці Вознесенського відділення АТ «Миколаївгаз» відбулась нарада з питань технічного обслуговування внутрішніх систем газопроводів та газового обладнання житлових будинків.
Участь у заходів взяли працівники АТ «Миколаївгаз» та посадові особи Управління Держпраці.
Під час наради зазначалось, що кількість нещасних випадків, пов’язаних з використання газу в побуті рік у рік не знижується. Зважаючи на те, що власники зволікають з рішенням щодо укладання договору з підрядником, який буде здійснювати обслуговування газових приладів та елементів системи газопостачання будинку, виникає острах щодо збільшення аварійних ситуацій та, відповідно, постраждалих серед мешканців газифікованих житлових будинків.
Власники втручаються в систему газопостачання, здійснюючи заміну газового обладнання. При цьому, громадяни надають перевагу обладнанню іноземного виробництва, не замислюючись на питаннях його відповідності вимогам безпеки. Авжеж, користувач має право задовольнити власні потреби – покращити функціональне призначення, потужність обладнання – проте, відключення, підключення, зміну місцерозташування обладнання має право здійснювати лише спеціалізована компанія. Економія коштів населення на визові фахівця, який володіє знаннями безпечної експлуатації газопостачання, є ще одною проблемою сьогодення.
Також, на заході було визначено послідовність і періодичність проведення робіт з технічного огляду систем газопостачання, які має забезпечити власник будинку. Учасники наради торкнулись гострого, особливо у холодну пору року, питання: відключення від користувачів від системи газопостачання.
Так, заради збереження життя людей та їх майна відключенню від системи газопостачання підлягає обладнання житлових будинків із встановленням заглушки за умови:
- наявності витоків газу;
- несправної автоматики безпеки;
- несправностей оголовків димових і вентиляційних каналів;
- відсутності тяги в димових і вентиляційних каналах;
- самовільного підключення газових приладів і пристроїв споживача до системи газопостачання;
- не забезпечення власником технічного обслуговування систем газопостачання;
- не відповідності системи газопостачання житлового будинку проєктній та виконавчо-технічній документації.
За підсумками заходу було прийнято рішення стимулювати населення дотримуватися вимог безпечної експлуатації внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових будинків шляхом розповсюдження інформації про фактори ризику, можливі наслідки самостійного втручання в систему газопостачання, а також про вимоги безпечної експлуатації об’єктів, що споживають вуглеводневий газ.