Управління Держпраці у Миколаївській області опрацьовує сучасні навички та компетенції додержання вимог законодавства про працю серед держаних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування
17 жовтня 2019Вимоги законодавства про працю у відношеннях роботодавця та найманих працівників стали темою зустрічі інспекторів праці Управління Держпраці у Миколаївські області Ірини Панкової та Олени Пшеничної зі слухачами Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій. Участь у заходів взяло близько 20 осіб.
У своїх промовах інспектори праці визначили вимоги чинного законодавства, які передбачені для виконання як роботодавцю, так й найманому працівнику. При цьому було наголошено, що спектр вимог досить широкий для обох сторін трудових відносин. Між тим, вміння керівника належно організувати роботу є досить вагомим фактором для формування злагодженої роботи у колективі та відповідно успішної діяльності установи, організації, закладу тощо. Тож, знання законодавства про працю та вміння вільно орієнтуватися у його вимогах є вкрай необхідними для керівника. Наймана особа, у свою чергу, також, повинна не забувати про свій вагомий статус. Вона має знати та виконувати трудові обов’язки, вміти відстоювати свої права перед роботодавцем.
Під час зустрічі мова йшла про необхідність додержання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю, можливості обумовлення у трудових договорах періоду випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається, запровадження обмеження щодо спільної роботи в установі, організації осіб, які є близькими родичами чи свояками (батьки, подружжя, брати, сестри, діти, а також батьки, брати, сестри і діти подружжя), якщо у зв’язку з виконанням трудових обов’язків вони безпосередньо підпорядковані або підконтрольні один одному, а також надання інформації працівнику про права, обов’язки, правила внутрішнього трудового розпорядку, умови праці, наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я тощо.
Серед іншого, учасники торкнулися питання щодо умов звільнення з роботи, надання переваженого права певним групам працівників на залишення на роботі при вивільненні працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, а також реалізації трудового права на соціальні відпустки. Мова йшла про державні механізми, направлені на соціальну підтримку найманих осіб, зокрема надання оплачуваних відпусток у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у зв’язку з усиновленням дитини, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.
Додатково: Управління Держпраці у Миколаївській області на базі комунікаційного майданчика Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій забезпечує виконання одразу двох напрямків роботи:
надання консультацій щодо ефективних способів додержання законодавства про працю;
створення системного підходу серед працівників щодо розвитку навичок та компетенцій у сфері трудових відносин.