В рамках проведення інформаційних заходів працівники ПМУ Держпраці відвідали Павлівську сільську раду Болградського району та комунальне підприємство КОМФОРТ – 16

29 травня 2023

В умовах воєнного стану досить актуальним є організація та проведення суспільно корисних робіт.
Суспільно корисні роботи (далі – СКР) відіграють важливу роль у розвитку та підтримці суспільства. Ці роботи спрямовані на задоволення потреб інших людей, сприяють благоустрою, безпеці, охороні довкілля та розвитку культури. В умовах воєнного стану, суспільно корисні роботи набувають особливого значення, оскільки вони є важливим аспектом соціальної відповідальності та волонтерства. Це діяльність, яка спрямована на покращення якості життя та добробуту громади. СКР включають в себе широкий спектр дій, які сприяють соціальному, екологічному, культурному та економічному розвитку суспільства.

СКР також включають екологічні ініціативи, такі як прибирання сміття в парках та на вулицях, озеленення міських територій, захист природи та розсаджування дерев. Ці дії спрямовані на збереження навколишнього середовища та зменшення впливу людей на природу.

Так нещодавно, головний державний інспектор Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Руслан Перебийносюк, разом з представниками Арцизького відділу Болградської філії обласного центру зайнятості відвідали Павлівську  сільську раду Болградського району та комунальне підприємство КОМФОРТ – 16, з метою надання практичної допомоги в організації та проведення суспільно-корисних робіт.

Руслан Перебийносюк під час зустрічі довів до присутніх, що особи, які залучаються до суспільно-корисних робіт, мають певні трудові гарантії, щоб захистити їх права та забезпечити справедливі умови праці. Правові та організаційні засади залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, а також питання соціального захисту працездатних осіб, що залучаються до їх виконання, визначені статтею 8 Законом України «Про правовий режим воєнного стану» та  Порядком залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2011 № 753.

Також повідомив про загальні аспекти трудових гарантій для осіб, які залучаються до суспільно-корисних робіт:

-Оформлення договору: Зазвичай, особи, які залучаються до суспільно-корисних робіт, укладають договір або угоду, яка регулює їхні права та обов’язки. Цей документ може визначати тривалість роботи, види виконуваних завдань, умови оплати (якщо передбачена), графік роботи та інші деталі.

-Захист прав: Особи, які залучаються до суспільно-корисних робіт, мають право на належну охорону своїх прав у робочому середовищі. Це включає захист від будь-якої форми дискримінації, належні умови праці, безпеку та здоров’я, а також рівні можливості і рівність у ставленні.

-Компенсація: В деяких випадках може передбачатися компенсація за суспільно-корисні роботи, зокрема, якщо це передбачено договором або відповідним законодавством. Однак, це залежить від конкретних умов і політики організації, яка залучає до робіт.

В свою чергу представник Арцизького відділу Болградської філії обласного центру зайнятості Наталія Пендюріна повідомила, що участь у СКР вигідна не тільки громаді, а й для безробітного, оскільки:

– ✅зберігається статус безробітного на весь період їх виконання;

– ✅це легальна робота, адже з учасниками таких робіт укладаються строкові трудові договори відповідно до КЗпПУ;

– ✅працівник отримує заробітну плату (не нижче мінімальної – 6700 грн.);

– ✅набуває страхового стажу;

– ✅має соціальний захист і гарантії.