Вимоги безпеки під час зберігання, транспортування та перевалки сірки: з працівниками морського порту на Одещині провели нараду
25 вересня 2024Фахівці Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці провели в одному із морських портів Одещини — ДП «МТП «Чорноморськ» — нараду на тему безпеки працівників і навколишнього середовища під час транспортування, зберігання та перевалки сірки.
Під час проведення інформаційного заходу представники Держпраці поінформували присутніх про вимоги безпеки під час зберігання сірки, її властивості, розповіли, як треба поводитись з сіркою під час роботи, а також про необхідність додержання вимог безпеки праці на робочих місцях.
Основна мета заходу – привернення уваги керівників підрозділів підприємства до необхідності створення належних умов праці для людей за принципом пріоритетності їх життя та здоров’я під час зберігання, транспортування та перевалки сірки.
Інспектори Держпраці повідомили, що сірка — один із найпоширеніших хімічних елементів на Землі, і в природних умовах вона може бути нейтральною для довкілля. Однак при транспортуванні та зберіганні є вірогідність її займання. Під час горіння сірки утворюються діоксид сірки (SO₂) та сірчаний ангідрид, що призводить до забруднення повітря та кислотних дощів.
Коли діоксид сірки викидається в атмосферу, він реагує з водяною парою та іншими хімічними сполуками, утворюючи сірчану кислоту (H₂SO₄). Ці сполуки потім осідають на землю у вигляді кислотних дощів, що має дуже шкідливі наслідки для довкілля. Кислотні дощі пошкоджують листя дерев і знижують їх здатність до фотосинтезу, що призводить до зниження продуктивності рослин та їх загибелі. Вода з високою кислотністю шкодить рибам, водним рослинам та мікроорганізмам, порушуючи екосистеми річок і озер. Кислота спричиняє корозію металевих поверхонь і роз’їдає будівельні матеріали, особливо карбонатні породи, як-от мармур і вапняк.
Діоксид сірки також небезпечний для людей. Вдихання забрудненого повітря може призвести до подразнення дихальних шляхів, алергій, а у випадках хронічного впливу – до серйозних респіраторних захворювань, таких, як бронхіт та астма.
Тому працівники, які виконують роботи з сіркою, повинні досконально дотримуватись вимог законодавства з охорони праці, щоб не допустити тяжких травм та захворювань.
Всі працюючі при контакті з сіркою повинні бути забезпечені спеціальним одягом та індивідуальними засобами захисту.
Зменшення викидів сірки є важливим кроком для збереження довкілля, ключовими заходами для захисту екосистем і здоров’я людей. І лише суворе дотримання вимог безпеки працівниками під час контакту з сіркою можуть убезпечити її вплив на середовище та людей.
Під час наради з присутніми також обговорено стан охорони праці на підприємстві. Фахівці Держпраці наголосили на обов’язковому дотриманні вимог безпеки під час експлуатації обладнання та проведення робіт підвищеної небезпеки, що дозволить створити міцний захист і суттєво знизити травматизм на виробництві.